Борис Філатов відкрив XXІ Міжнародну фотовиставку газети «День» у Дніпрі

Борис Філатов відкрив XXІ Міжнародну фотовиставку газети «День» у Дніпрі

20 лютого у дніпровському Музеї українського живопису (площа Троїцька, 5-А, 3-й поверх) стартувала XXІ Міжнародна фотовиставка «День-2019».

За сприяння мера Бориса Філатова уже четвертий рік поспіль Дніпро є першим містом, куди світлини виставки привозять одразу після презентації у столиці.

«Ця виставка має для мене неабияке значення. Ще з того моменту, коли вона була в Українському домі. Тоді ми не були знайомі з Ларисою (головною редакторкою газети «День» Ларисою Івшиною, – ред.). Я просто прийшов, побачив, і мені неабияк сподобалося. Я пишаюся тим, що мені вдалося також підтримати цей проєкт. Тож насолоджуйтеся чудовими світлинами. Дні «Дня» у Дніпрі проходитимуть і надалі», – зазначив Борис Філатов під час відкриття експозиції світлин.

Цьогорічна експозиція налічує 250 фотографій, котрі відображають моменти найважливіших подій в Україні. Світлини, зроблені як професійними фотографами, так і аматорами, розповідають про те, чим жила країна упродовж минулого року.

«На виставці багато співпереживання, болю, але й багато української сили. Тут чимало дніпрян, які є героями цих фотографій і які не ухиляються від болю, які не втомилися», – повідомила головна редакторка газети «День» Лариса Івшина. Вона також наголосила на стійкості партнерства з Дніпром, адже завдяки підтримці міської влади тут бережуть інтелектуальну спадщину суспільства.

Напередодні відкриття експозиції світлин Борис Філатов і Лариса Івшина відвідали Бібліотеку української діаспори імені Джона Маккейна. Нарис саме про американського сенатора є частиною книги «День вдячності» із серії «Бібліотека газети «День»». Сотню примірників цього видання передадуть до книгозбірень Дніпра.

Серед гостей першого дня виставки світлин чимало тих, хто з року в рік стежить за оновленням експозиції.

«Щороку я знаходжу тут щось особливе. Емоцій багато – і гордість, і сум, і жаль. Та це дуже потрібно нам усім – бачити та пам’ятати навіть про непрості моменти нашого життя, нашої країни», – розповіла відвідувачка виставки пані Олена.


Міжнародна фотовиставка «День-2019» триватиме до 29 лютого. Вхід вільний. Цьогоріч кожен може проголосувати за найкращу, на його думку, світлину. За результатами буде визначений переможець від Дніпра. Також одну з найбільш символічних світлин залишать для Дніпровського військового госпіталю.