Борис Філатов: історична постать Олександра Поля має стати об’єднавчим символом для міста

Борис Філатов: історична постать Олександра Поля має стати об’єднавчим символом для міста

Нинішній рік у Дніпрі стане роком Олександра Поля – відомого громадського і культурного діяча, почесного громадянина міста. Тиждень тому мер Борис Філатов заявив про високу ймовірність знайти місце поховання Олександра Поля, котре раніше вважалося втраченим. Розкопки на місці, де за попередніми даними можуть перебувати останки, розпочнуться у травні цього року.

5 березня міський голова провів розширену нараду з археологами, музейниками, істориками та краєзнавцями. За словами Бориса Філатова, фахівцям необхідно систематизувати свої ідеї та пропозиції. Створення «дорожньої мапи» дозволить вивести ініціативи на загальноміський рівень. Борис Філатов переконаний: історична постать Олександра Поля має стати об’єднавчим символом для міста.

«Для нас Олександр Поль – постать, котра об’єднує це непросте місто та не викликає ні в кого протиріч. Потрібна єдина та зрозуміла для всіх лінія, щоб довести до відома територіальної громади його історичну значущість. Міська влада надасть усі необхідні майданчики та ресурси. Я хотів би, щоб ми діяли як єдина команда – без підняття якихось прапорів або намагань приватизувати під когось цю історію», – сказав мер Дніпра.

Щоб розповісти якомога більшій кількості людей про те, ким був і чим жив Олександр Поль, у мерії хочуть розробити так звану іміджеву стратегію – з цікавими лекціями, костюмованими екскурсіями, тематичними ініціативами для школярів тощо. Для містян його постать має бути не просто рядком з підручника історії, а реальним прикладом для наслідування.

Також у міськраді готові розглядати проєкти перевтілення Севастопольського парку.

Як відомо, різні історичні дані стверджують, що ОлександраПоля було поховано у склепі під Лазаревською церквою. Тривалий час вважалося, що рештки фундаменту споруди знаходяться в основі кургану-меморіалу на честь загиблих під час оборони Севастополя, однак цьогоріч це спростували.

Зробили це за допомогою співставлення німецького аерознімку Люфтваффе від 1944 року з наявними картографічними матеріалами. Припустили, що Лазаревська церква розташовується в іншому місці, згодом це підтвердили археологічні розвідки.

Нині не виключають, що до початку масштабних археологічних робіт на ймовірному місці розташування фундаменту Лазаревської церкви проведуть дослідження геолокатором. Відомо також, що на місці встановленого поховання ОлександраПоля з’явиться пантеон-кенотаф почесних мешканців.