Борис Філатов: Дніпро приєднався до загальнонаціональної ініціативи «Озеленення України»

Борис Філатов: Дніпро приєднався до загальнонаціональної ініціативи «Озеленення України»

Мета загальнонаціональної ініціативи «Озеленення України» – висадити якомога більше дерев.

Шостого березня міський голова Дніпра Борис Філатов підписав меморандум із громадською організацією «Екорада».

Очільник Дніпра наголосив: таке співробітництво важливе не лише тим, що свідомий бізнес і активні громадяни підставляють міській владі плече. Це також привід ще раз сказати територіальній громаді про те, наскільки важливою є самоорганізація людей у різних галузях.

«Це не просто меморандум, а узгоджена позиція, яка говорить про те, що ефективність завжди краща за ефектність. Дерева висаджувати потрібно, це безперечно. Та робити це необхідно правильно», – сказав Борис Філатов.

Мер також додав, що лише торік у Дніпрі було висаджено близько 2,5 тис. дерев. Разом з цим, Борис Філатов переконаний, що до акції захочуть приєднатися чимало самоорганізованих містян:

«Я часто зустрічаюся з людьми у дворах, і рівень самоорганізації вражає – ОСББ, ЖБК, квартальні. Є кому довірити і є кому доглядати».

Мета загальнонаціональної ініціативи «Озеленення України» – висадити якомога більше дерев. Це дозволить покращити екологічну ситуацію та створити так звану колективну історію успіху для всіх українців.

А ще – такий проєкт зможе покращити репутацію України на міжнародній арені, адже питання екології та зміни клімату нині широко обговорюється у всьому світі. Бюджет проєкту організатори оцінюють у близько мільйон гривень. Це – кошти бізнесу та всіх небайдужих громадян. Акція триватиме протягом року.

«Я радий, що я і мої друзі ініціюємо цей проєкт – висадження 1 млн дерев по всій Україні. Сподіваюся, все пройде успішно і дасть старт розвитку цієї програми на довгі роки. У нашому регіоні проєкт поділяється на дві складові. Одна з них – робота з містом», – сказав засновник ГО «Екорада» Юрій Остапюк.

Алгоритм того де, скільки і які саме дерева висадять у Дніпрі нині розробляє департамент парків і рекреацій та профільні служби мерії. Інвентар і роботу волонтерів забезпечать організатори ініціативи.

Очікується, що для висадження дерев визначать не лише парки та сквери міста, а й інші майданчики. Головна умова – можливість подальшого догляду за зеленими насадженнями.