Борис Філатов: у Дніпрі й надалі оновлюватимуть електротранспорт і навчатимуть водіїв — навіть в умовах згортання децентралізації

Борис Філатов: у Дніпрі й надалі оновлюватимуть електротранспорт і навчатимуть водіїв — навіть в умовах згортання децентралізації

11 березня перші випускники школи водіїв трамваїв і тролейбусів Дніпра вийшли на маршрути. Після майже піврічного навчання вони відточують практичні навички під пильним наглядом інструкторів. Набір наступного курсу школи водіїв уже розпочато.

Мер Дніпра Борис Філатов наголосив: нині місто робить усе для розвитку та оновлення муніципального електротранспорту, тож кваліфіковані кадри у цій галузі потрібні.

«Це — радісна подія. Ми продовжимо проводити таке навчання. Потреба є. Місто міняє рухомий склад електротранспорту, покращує його по змозі. Надто в умовах, коли згортається децентралізація, і коли з бюджету Дніпра, на жаль, було вилучено різними способами близько 2 млрд грн. А втім, потрібно оновлювати склад кваліфікованих водіїв. Також свого часу місто підвищило зарплати робітникам комунальних служб», — зазначив міський голова Борис Філатов.

Школу водіїв Дніпра відкрили у жовтні минулого року – як крок до вирішення складної інфраструктурної проблеми.

Раніше опановувати це професію було просто ніде. Через проблеми з трудовою міграцією та фактично розпад системи профтехосвіти водіїв не вистачало катастрофічно. Без нових фахівців залишався не лише Дніпро, а й Запоріжжя, Кам’янське, Кропивницький і Полтава.

Слухачі школи опановували не лише навички водіння, а й поводження з електротранспортом. Майбутні кермувальники склали профільні іспити, їм присвоєно робітничу кваліфікацію: «Водій трамвая 3 класу» та «Водій тролейбуса 3 класу».

Також нині завершуються іспити у Сервісному центрі МВС України. Після цього нових водіїв зарахують до штату трамвайного та тролейбусних депо.

Одна з перших випускниць школи Маргарита Шиктарьова запевняє: у новій професії її не лякають ані ранні підйоми, ані відповідальність.

«Є різні графіки. У першу зміну — на п‘яту чи пів на п‘яту. Приїздити треба, звісно, раніше. Для мене це не трагедія. Я спокійно встаю о такій порі», — сказала кермувальниця.

Загалом у першому випуску школи – 41 водій. Шестеро кермувальників приїхали на навчання з Кам‘янського і Кропивницького. Мер Дніпра підкреслив: школа водіїв дедалі більше має попит серед інших територіальних громад.

До кінця квітня водії-початківці працюватимуть на відносно нескладних маршрутах. Це трамвайні напрямки № 6, 9, 17, 18, тролейбусні – № 7, 12, 17 та № 9, 16, 19.

Юлія Лебедєва свого часу переїхала до Дніпра з Донецької області. Навчалася у місті, а потім прийшла до депо кондуктором. Однак, зізнається, те, як працюють водії трамваїв, їй завжди було цікавіше.

«Мені дуже хотілося теж спробувати. Я прийшла (на навчання, — ред.) і у мене вийшло. Дуже круто, класно. Зараз, коли виїхали з пасажирами, просто буря емоцій. Усе подобається: спілкування, те, як іде трамвай. Без інструктора, звісно ж, поки що нікуди. Інструктори дуже круті, досвідчені, завжди підкажуть», — розповіла Юлія Лебєдєва.

Наступний навчальний курс у школі водіїв стартує за декілька тижнів. Нині триває набір. Деталі за телефонами: (056) 373-92-13, (093) 459-54-83.