Борис Філатов про підготовку Дніпра до протидії коронавірусу: наше завдання – запобігти експонентному вибуху захворювання

Борис Філатов про підготовку Дніпра до протидії коронавірусу: наше завдання – запобігти експонентному вибуху захворювання

Дніпро вживає всіх заходів, щоб уникнути експонентного вибуху захворювання на коронавірус. На придбання устаткування, зокрема засобів захисту, місто виділило 98 мільйонів гривень. Це лише на 2 мільйони менше, ніж передбачив уряд для всієї країни. Міська інфекційна лікарня № 21, котра визначена опорною у разі спалаху зараження пацієнтів інфекцією COVID-19, забезпечена всім необхідним.

«Дніпро – одне з перших українських міст приділило цьому максимальну увагу. Єдина рекомендація, і це те, про що говорить нині увесь світ, – максимально скоротити соціальні контакти та пройти так зване соціальне дистанціювання. Для цього вживають усіх цих заходів. Це не примха, так робить увесь світ – закриваються кордони, скасовується авіасполучення. Це такий виклик, з яким людство зіткнулося уперше чи не за сто років. Наше завдання нині – запобігти експонентному вибуху захворювання та розтягнути його у часі», – сказав 13 березня міський голова Дніпра Борис Філатов за підсумками засідання тимчасового оперативного штабу з питань готовності та реагування на поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом.

Засідання штабу планують проводити раз на три дні.

Очільник Дніпра також закликав не спекулювати на темі захворювання та не шукати конспірологічних версій, натомість довіряти перевіреній інформації.

Так, 21-ша інфекційна лікарня, яку визначено опорною, розрахована на 200 пацієнтів. Тут є й ізольовані бокси на 30 осіб. Для будівлі медзакладу також розроблено механізм знезараження стоків.

Найближчим часом Дніпро закупить ще 35 апаратів штучної вентиляції легенів. Загалом у лікарнях міста є 83 такі пристрої (за даними ВООЗ, 25 % хворих з важким перебігом недуги потребують штучної вентиляції легенів). Також придбали кисневі апарати.

Борис Філатов підкреслив: місто зробить усе, щоб захистити та забезпечити усім необхідним медичних працівників.

Крім цього, мерія придбає 160 ранцевих розпилювачів для обробки сходових клітей, вестибюлів під’їздів і ліфтів у багатоквартирних будинках. Таку систему знезараження Дніпро використовуватиме першим серед українських міст.

Транспорт оброблятимуть уночі, вранці, у міжпіковий період, також провітрюватимуть салони на кінцевих зупинках. На станціях метрополітену оброблятимуть місця, котрих найчастіше торкаються пасажири.

Продавців, зокрема у маленьких магазинах, кіосках, так само зобов‘яжуть знезаражувати прилавки та торговельні поверхні.

У міськраді планують переводити співробітників комунальних структур на дистанційну роботу, а також обмежити відвідування засідань у мерії. Містяни зможуть дивитися їх в режимі онлайн-трансляції. Те саме стосується і особистих прийомів громадян.

За постановою Кабінету Міністрів про запровадження в Україні карантинного режиму із 16 березня у Дніпрі, як і в багатьох інших містах, призупинять роботу кінотеатрів, театрів, а також інших громадських закладів, де одночасно можуть перебувати понад шістдесят людей. За порушення розпорядження комісії ТБНС власники нестимуть кримінальну відповідальність.

Карантин у лікарнях передбачає обмеження часу відвідин пацієнтів.

У соціальній галузі також вжито превентивних заходів. Співробітники – у захисних масках. Борис Філатов наголосив на важливості убезпечення саме людей похилого віку від ймовірного зараження вірусом COVID-19.

Тож масові заходи у територіальних центрах, які переважно відвідують найбільш вразливі до інфекції люди віком 60+, скасували. Також муніципальні табори «Золотий вік» і «Гордість Дніпра» та проєкт «Університет третього віку» тимчасово припиняють роботу.