У Дніпрі з ініціативи Бориса Філатова запрацювала платформа, що дозволяє активістам розвозити продукти літнім людям

У Дніпрі з ініціативи Бориса Філатова запрацювала платформа, що дозволяє активістам розвозити продукти літнім людям

Уже декілька днів у Дніпрі діє волонтерський рух допомоги літнім людям в умовах карантину. Його ініціатором став мер Борис Філатов. Проєкт об’єднав волонтерів, активістів, підприємців, представників різних конфесій міста.

«Наразі створено 8 майданчиків на базах територіальних центрів соціальної допомоги в різних районах міста. Там формуються та акумулюються речі найпершої потреби. Соцпрацівники та волонтери, які розвозять набори похилим людям, ретельно обстежені та мають усі засоби захисту. Пішла реальна допомога людям. Проєкт працює», – відзначив заступник міського голови Дніпра Едуард Підлубний.

Допомога надаватиметься передусім найбільш вразливим перед інфекцією COVID-19 категоріям населення – особам похилого віку та людям з інвалідністю.

«Сьогодні кількість людей, яким необхідна допомога, зростає. У нас є більш ніж 18 тисяч контактів, з яких 12 тисяч – люди, які знаходяться на обліку в територіальних центрах соціальної допомоги. Усе, що ми наразі робимо, відбувається поки у тестовому режимі налагодження та систематизації роботи. Ми вже розвозимо продукти, інструктуємо волонтерів, розповсюджуємо інформацію щодо ситуації та правил поводження в умовах карантину тощо. Таким чином, якщо перед нами стане велика проблема, то ми будемо готові», – сказав засновник Центру соціальної відповідальності для допомоги в умовах карантину Геннадій Гуфман.

За словами директорки Дніпровського міського територіального центру соціального обслуговування «Надання соціальних послуг» Наталі Біневської, щодня до районних майданчиків допомоги привозять харчі та предмети першої необхідності. Вони запаковані, перевірені та сертифіковані. За минулу добу вже сформували та розвезли проднабори близько 2 тисячам людей похилого віку.

«Наразі це великий плюс не тільки для людей похилого віку, в тому, що вони отримають все необхідне не виходячи з дому, але й для соцпрацівників. Адже це переважно жінки, яким важко було б впоратися з таким обсягом роботи самостійно. Ми вдячні тим, хто відгукнувся на заклик та приєднався до спільної справи. У складній ситуації з’явилося багато небайдужих людей, які реально допомагають», – розповіла Наталя Біневська.

За словами заступниці керівника «Національний корпус Дніпро» Дар’ї Слуцьковської, яка приєдналася до руху допомоги, така ініціатива не реалізується більше ніде в Україні, окрім нашого міста.


«Оскільки я спілкуюся з усією Україною, можу сказати, що така ініціатива міської влади та робота, що наразі ведеться, діє лише в Дніпрі. Попри те, що волонтери – активні люди, однак таку справу потрібно робити централізовано, мають бути люди, які реально розуміють, кому потрібна допомога. Тільки разом ми здатні впоратися із будь-якими труднощами», – зазначила Дар’я Слуцьковська.

Командир дніпровської роти УДА Роман Танетко разом з однодумцями також задіяний у проєкті допомоги похилим мешканцям Дніпра.

«Склалася непроста ситуація, тому ми не могли стояти осторонь. На цій платформі ми вже розвозимо продукти людям похилого віку. У складних умовах потрібно об’єднуватися та робити разом щось для міста», – сказав Роман Танетко.