В Україні є перший пацієнт, який одужав від коронавірусу. Хворому з Чернівців було зроблено повторний лабораторний аналіз на коронавірус. І він вдруге показав негативний результат. Сьогодні пацієнта виписують з лікарні, і він може повернутися додому, повідомляють в МОЗ України.

За стандартами ВООЗ, людина вважається такою, що одужала та є безпечною для оточуючих, якщо два тести поспіль показують негативний результат.

Станом на 10:00 20 березня в Україні 26 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 летальні. Коронавірусна хвороба зафіксована:

Чернівецька область – 15 випадків (1 летальний)
Житомирська область – 2 випадки (1 летальний)
Київська область – 2 випадки
Донецька область – 1 випадок
Дніпропетровська область – 2 випадки
Івано-Франківська область – 1 випадок (летальний)
м. Київ – 3 випадки

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Упродовж 19 березня до Центру громадського здоров’я надійшло 56 підозр на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 316 повідомлень про підозру на COVID-19.

МОЗ закликає всіх під час карантину дотримуватися заходів безпеки. Самоізоляція – найефективніший спосіб уберегтися від інфікування.