Борис Філатов підбив підсумки 57-ї сесії

Борис Філатов підбив підсумки 57-ї сесії

20 травня у Дніпрі відбулася 57-ма сесія міської ради. За підсумками засідання ухвалили блок звернень міських обранців до Верховної Ради України, а також питання стосовно електронних петицій мешканців.

Говорячи про низку звернень до парламенту, міський голова Дніпра Борис Філатов зауважив, що в умовах пандемії та економічної кризи до мерії звертається чимало підприємців із проханнями про допомогу, зокрема щодо зниження податкового навантаження:

«Ми йдемо їм назустріч – у рамках компетенції місцевого самоврядування. Сьогодні подовжили ще на місяць так звану податкову пільгу для ФОПів першої та другої категорій».

Водночас, за словами мера, усі питання щодо земельних податків та інших оподаткувань, зокрема ЄСВ (єдиний соціальний внесок, – ред.) – поза компетенцією міської ради. Тож заради підприємців мерія звернулася до Верховної Ради із закликом зробити відповідні пільги на рівні держави.

Борис Філатов також додав, що працюватиме над цим питанням і з Асоціацією міст України – щоб практика звернень стосовно податкових канікул для малих і середніх підприємців була консолідованою серед усіх територіальних громад.

Депутати Дніпра також пропонують парламентарям заборонити розміщення реклами тютюнових виробів у місцях роздрібної торгівлі.

«Це стосується здоров’я наших громадян. Не знаю, почують нас чи ні, однак ми висловили свою принципову політичну позицію», – прокоментував Борис Філатов.

Серед іншого, на сесії розширили перелік нерухомості для приватизації, додавши до нього ще п’ять нежитлових об’єктів, що перебувають у комунальній власності.

Також затвердили нові умови програми компенсацій містянам матеріальних збитків, завданих об’єктами благоустрою комунальної власності. Йдеться про незакриті люки, упалі дерева, ями на дорогах.

«Ми були першими в країні, хто запровадив такі виплати стосовно збитків, завданих через неналежне виконання чиновниками своїх обов’язків», – сказав Борис Філатов і додав, що нині загальна сума компенсацій становить близько 2,5 млн грн.

Жваву дискусію під час сесійного засідання викликали питання, пов’язані з земельним оподаткуванням. Утім, більшість ухвалила відповідні регуляторні акти, котрі створять бізнесменам комфортніші умови праці.

«Міська влада зацікавлена в тому, щоб всі підприємці мали документи на оформлення землі, сплачували земельні податки. Ми готові надавати увесь сервіс послуг, адже з податків на землю, а також ПДФО, здебільшого складаються міські бюджети», – підсумував Борис Філатов.