Європа відкриє кордони для українців не раніше 1 липня

Європа відкриє кордони для українців не раніше 1 липня

Європейський Союз продовжить заборону на в’їзд

Країни Європейського Союзу висловилися за продовження обмежень на в’їзд громадян третіх країн після 15 червня.

Про це заявила єврокомісар Ілва Йоханссон за підсумками засідання міністрів внутрішніх справ країн ЄС, повідомляє“Європейська правда”.

“Серед міністрів була сильна підтримка того, що спочатку необхідно відновити функціонування Шенгенської зони, а потім переходити до відкриття зовнішніх кордонів”, – сказала Йоханссон.

За її словами, Єврокомісія рекомендувала завершити обмеження на перетин зовнішніх кордонів ЄС 15 червня, коли добігає кінця термін дії чинної заборони, але майже всі країни-члени підтримали коротке продовження закриття кордонів.

“Це означає, що обмеження на зовнішніх кордонах залишаться до кінця червня, і я вважаю, що миповинні розглянути питання про скасування на початку липня“, – сказала єврокомісар, додавши, що очікується продовження заборони на два тижні.

Щодо критеріїв, для яких країн і коли відкриватимуть кордони, найближчими днями продовжаться консультації між Єврокомісією та країнами-членами. Одночасного відкриття для всіх країн не буде. Детальна комунікація від Єврокомісії з цього приводу має бути оприлюднена наступного тижня, додала Йоханссон.

Вона також зазначила, що повне функціонування Шенгенської зонивідновиться до кінця червня.

Згода про відкриття внутрішніх шенгенських кордонів стала підсумком засідання Ради ЄС у внутрішніх справах, що відбулося у п’ятницю у відеорежимі. “Переважна більшість держав відкриє свої кордони 15 червня або раніше. Відкриття кордонів між іншими очікується не пізніше кінця червня”

Українці зможуть подорожувати до Греції з 1 липня

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з главою МЗС Грецької Республіки Нікосом Дендіасом.

Дмитро Кулеба і Нікос Дендіас висловилиготовність відновити сполучення між Україною та Грецією з 1 липняза умови стабільної епідеміологічної ситуації у двох країнах, – повідомляєтьсяна сайті МЗС України.

Раніше схожих домовленостей про відновлення туристичних подорожей Україна досягла із Туреччиною.Туреччинавідкриє кордони для іноземних туристів тавідновить регулярні пасажирські перевезення з Україною з 1 липня 2020 року.

Подписывайтесь на Горсовет в Facebook