Борис Філатов: ми об’єднуємо зусилля з провідними виробниками, котрі працюють над створенням можливих ліків для боротьби з епідемією

Борис Філатов: ми об’єднуємо зусилля з провідними виробниками, котрі працюють над створенням можливих ліків для боротьби з епідемією

Нині у світі немає чітко затверджених протоколів лікування COVID-19. Дискусії щодо застосування різних препаратів тривають.

Наразі українська біофармацевтична компанія «Біофарма плазма» (Biopharma), котра належить до Міжнародного альянсу виробників препаратів із плазми CoVIg-19, займається збором плазми крові людей, які перехворіли коронавірусом.

Це може пришвидшити розробку препарату, що допоможе хворим під час епідемії.

Українські фахівці працюватимуть разом із провідними світовими науковцями. Домовленість із містом компанія підтвердила на початку травня.

«Сьогодні ми перебуваємо тут, адже завдяки міському департаменту охорони здоров’я населення ми прагнемо об’єднувати зусилля з провідними виробниками, котрі займаються питаннями створення можливих ліків для боротьби з епідемією. Якщо вийде — буде чудово. Якщо ні — все одно це буде внеском у науку», – повідомив мер Дніпра Борис Філатов під час візиту до Станції переливання крові 11 червня.

До фізичного здоров’я донорів чимало вимог, основні, зокрема, відсутність симптомів ГРВІ протягом 14 днів і негативні ПЛР-результати на коронавірус.

Донорам плазми для створення можливих ліків також передбачена виплата 1 тис. грн компенсації.

Також тут зможуть проходити тестування люди, яких держава зараховує до груп підвищеного ризику зараження коронавірусом: медики, прикордонники, поліція.

Водночас, згідно з різними дослідженнями у всьому світі, чимало людей хворіє на коронавірус безсимптомно.

Такий досвід пережила і дніпрянка Анна. Жінка каже: жодних ознак хвороби у неї не було. Коронавірус вона подолала за два тижні.

«Ми просто звернулися до сімейного лікаря — щоб обстежитися з власної ініціативи. Жодних симптомів не було, однак аналіз показав позитивний результат. Лікувалася у 21-й лікарні. Хороше відділення, уважний персонал», — розповіла пані Анна.

Нині вона вирішила стати донором плазми: «Коли сам стикаєшся з такою недугою, розумієш, що твоя кров якось може допомогти — навіть якщо цей вірус ніхто не знає».

Подписывайтесь на Горсовет в Facebook