Безбар’єрність і зручність для пацієнтів: Борис Філатов розповів, якою буде відремонтована амбулаторія в Індустріальному районі

Безбар’єрність і зручність для пацієнтів: Борис Філатов розповів, якою буде відремонтована амбулаторія в Індустріальному районі

У Дніпрі тривають капітальні ремонти медичних центрів. Нині роботи розпочали в одній з амбулаторій Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги № 9, що по вул. Батумській, 13.

«У нас є програма, котра передбачає наведення ладу на перших поверхах і вхідних групах центрів медико-санітарної допомоги. Ми робимо все по-європейськи – з використанням якісних матеріалів. З бюджету міста виділено чималу суму. Це необхідно не лише для маломобільних груп (ми робимо пандуси і відповідні заниження), а й взагалі для всіх людей», – зазначив міський голова Дніпра Борис Філатов під час огляду перебігу ремонту 18 червня.

Будівлю амбулаторії звели майже пів століття тому. Утім жодного капітального ремонту за цей час не було. Головною проблемою стали комунікації.

Через відсутність підвального приміщення труби вкладали під підлогу, однак з роками мережі почали забиватися і прогнивати. Тут були проблеми з опаленням, каналізацією та водопостачанням.

Комунікації замінять і переукладуть так, щоб вони технічно були доступні для обслуговування, – каже головний інженер фірми-підрядника Станіслав Головатий.

Водночас в амбулаторії облаштують пандус, приведуть до ладу ґанок і сходи, зроблять тактильні позначки. На вході поставлять нові двері – зручні для маломобільних груп населення. Також переобладнають реєстратуру та санвузли, зроблять зону для дитячих візків.

А ще – встановлять системи протипожежної та охоронної сигналізації.

Генеральна директорка Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги № 9 Галина Одінцова переконана: після ремонту амбулаторія стане не лише комфортнішою для пацієнтів, а й дозволить тутешнім лікарям гідно конкурувати з приватними медичними закладами.

«До ремонту умови, в яких працювали лікарі, залишали бажати кращого. Тож дякуємо профільному департаменту, нашому міському голові (Борису Філатову, – ред.) за те, що наш центр потрапив до переліку реконструкцій. Її роблять з урахуванням усіх вимог», – повідомила Галина Одінцова.Ремонт в амбулаторії, котра обслуговує майже 22,5 тис. мешканців Індустріального району, планують закінчити вже у вересні.