У Дніпрі продовжують будівництво зливової каналізації на ж/м Парус

У Дніпрі продовжують будівництво зливової каналізації на ж/м Парус

У Дніпрі продовжують будівництво зливової каналізації по вулиці Моніторній, 7, що на житломасиві Парус. Мережі прокладають з нуля, адже при зведенні мікрорайону їх просто не передбачили. Це створювало чимало незручностей щонайменше для 2 тис. тутешніх мешканців – після дощів вода надовго затримувалася біля їхнього будинку.

Люди розповідають, що влітку це були величезні калюжі, а взимку вони перетворювалися на ковзанку. Звичайні автівки та навіть машини швидкої не могли безперешкодно під‘їхати до під‘їздів.

«Калюжі такі були щоразу, як пройде злива. Навіть невеликий дощ – і вже не пройти, не проїхати. Бувало, що і з під’їзду не вийдеш. Ходили в чоботах (гумових, - ред.), через палісадник», -жаліється Валентина Городицька.

Ольга Солодовник мешкає в цьому ж будинку більше тридцяти років. Каже, що за цей час жодного масштабного ремонту тут не бачила.

«Тепер почали такі капітальні роботи. Виконують професійно, на совість. Дякую керівникам міста, що в цей непростий час знайшли гроші та ресурси для цього питання», - розповіла пані Ольга. Як і інші її сусіди, жінка переконана - заради результату можна легко перечекати всі незручності, пов’язані з будівництвом.

Нині уздовж проїздів роблять дощоприймачі і спеціальні камери для скупчення опадів. Встановлять і каналізаційний колодязь. Загалом прокладають 54 м трубопроводів, котрі під’єднають до загальної системи каналізації. Дорогу, на якій триває будівництво, також приведуть до ладу. Завершити роботи планують восени цього року.

Разом з цим, мешканці будинків на Моніторній чекають і на встановлення вуличного освітлення, якого тут також ніколи не було.

«Ми задоволені, що в нас нарешті будуть дощоприймачі. Ми зверталися, писали. Нарешті наш мер нам допоміг. І ми дуже хочемо, щоб було освітлення по вул. Моніторна, 7. Ніколи його не було тут. Та ми дуже просимо нашого мера, щоб він зробив його нам, – говорить місцева мешканка Ганна Солдатьонок. – Дуже хочемо, щоб у цьому році».

Люди зазначають, що без вуличних ліхтарів навіть буденні речі ставали випробуванням, адже єдине світло було лише з вікон будинків.

«Освітлення не було ніколи. Скільки живу тут, по вулиці завжди темно. Коли ходимо до магазину, можна й ноги поламати. Якщо мер зробить, будемо йому дуже вдячні за це. (…) Місто змінюється. Сквери роблять. Нам тут теж по вулиці зробили гарний сквер», -сказав Андрій Лозенко.

Зі свого боку, мер Дніпра Борис Філатов каже, що освітлення на вулиці почнуть встановлювати в найближчі тижні.

«Ми продовжуємо вирішувати інфраструктурні проблеми, за які в місті раніше не бралися десятиліттями. Є чимало нарікань стосовно того, що відбувається після дощів. Утім, давайте згадаємо, що велика кількість будинків (цілі житломасиви) за радянських часів будувалися взагалі без зливової каналізації. Це житломасиви Перемога, Червоний Камінь, Парус, Покровський, Ломівський. Тобто десятки тисяч людей живуть у будинках, де подібної інфраструктури не було передбачено ніколи. Нині, зокрема, на вул. Моніторній тривають комплексні роботи з чималою вартістю – близько 7 млн грн. Та це дозволить вирішити проблему, що існувала ще з моменту зведення житломасиву. Крім цього, приділимо увагу вуличному освітленню», - зазначив Борис Філатов під час огляду перебігу будівництва.

Подписывайтесь на Горсовет в Facebook