Скандинавська ходьба - корисний спорт для відвідувачів територіального центру міста

Скандинавська ходьба - корисний спорт для відвідувачів територіального центру міста

У Дніпрі в усіх відділеннях комунальної установи «Дніпровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дніпровської міської ради засновано групи скандинавської ходьби.

«Заняття зі скандинавської ходьби почалися відносно нещодавно та одразу стали користуватися попитом серед наших підопічних. На жаль, через карантин ми вимушені були відмінити більшість занять та всі заняття в залі. А от скандинавська ходьба виявилася прекрасною альтернативою, адже тренуватися можна будь-де, але обов’язково на свіжому повітрі. Такий вид активності дуже підходить відвідувачам територіального центру, адже він не агресивний, щадний і дозволяє тренуватися з будь-яким рівнем підготовки», - розповіла заступниця директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) ДМР Юлія Александрова.

Заняття проводяться 2-3 рази на тиждень. Чисельність групи – від 5 до 12 осіб. Кожне тренування проходить під наглядом тренера та лікаря.

Перед початком занять в учасників групи вимірюють тиск, частоту пульсу та визначають рівень навантаження.

«Спочатку ми розминаємося, тобто приводимо м’язи в тонус, а потім переходимо до тренувань. Під час занять скандинавською ходьбою задіяно близько 90% м’язів людини, крім того в організмі виробляється гормон, який покращує настрій людини, нормалізує роботу серцево-судинної системи, знижує тиск, активує роботу головного мозку тощо. Цей вид спорту призначають у якості реабілітаційного після інсультів та черепно-мозкових травм. Крім того, він діє як метод профілактики травматизму, адже заняття тренують баланс, виробляється стійкість положення тіла людини та покращується координація», - зазначила фахівчиня з фізичної реабілітації територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) ДМР Тетяна Мельниченко.

Також вона додала, що для занять скандинавською ходьбою потрібно мати легкий спортивний одяг, зручне взуття та спеціальні палиці.

Отримавши палиці, Лідія Москаленко – підопічна центру, готується до тренування. Каже, як тільки дізналася про скандинавську ходьбу, відразу вирішила, що буде ходити на заняття.

«Коли тут з’явився цей вид спорту, я відразу прийшла на заняття. Після тренування завжди почуваю себе бадьорою та сповненою життєвої енергії. Координація рухів, підвищення рухливості суглобів – для мого віку це чи не найголовніше. Крім того, зміцнюються м’язи, спини, шиї, плечей та рук . Я дуже задоволена, що є така можливість займатися, ще й поруч із домом», - розповіла жінка.

Трохи більше 10 років відвідує центр Раїса Корольова. Скандинавська ходьба їй подобається найбільше.

«Займаючись спортом, я схудла та стала спокійніше. Я у звичайному житті намагаюся багато ходити, а скандинавська ходьба дозволяє задіяти верхню частину тіла. Я дуже задоволена, що в нас є такий вид спорту, який дарує нам не тільки здоров’я, а ще й прекрасне спілкування»,- поділилася враженнями підопічна територіального центру.

Довідка:Скандинавська ходьба - популярний вид спорту. Він дуже підходить людям будь-якого віку. Під час занять задіяно майже 90% м’язів, підвищується загальна витривалість організму та рухливість суглобів.

Подписывайтесь на Горсовет в Facebook