Борис Філатов: Контакт-центри Дніпра є передовою боротьби з комунальними проблемами

Борис Філатов: Контакт-центри Дніпра є передовою боротьби з комунальними проблемами

Цілодобовий кол-центр спростив взаємодію між профільними службами міськради та з людьми, які стикаються з комунальними проблемами.

Після появи у Дніпрі системи Єдиної гарячої лінії та Контакт-центру тут опрацювали близько 145 тис. заявок від містян. Цілодобовий кол-центр суттєво спростив взаємодію між профільними службами міськради та дозволили в рази швидше вирішувати комунальні проблеми, з якими стикаються люди.

«Коли 2,5 роки тому ми задумували Контакт-центр, тоді, по суті, не було чіткої комунікації з територіальною громадою. Люди просто телефонували за якимись номерами — у приймальні чи до комунальних підприємств. Їм нерідко там хамили. Заявки або не відпрацьовувались, або виконувались незрозуміло як. Нині ж Контакт-центр став передовою боротьби з проблемами комунального господарства», — зазначив мер Дніпра Борис Філатов після відвідин Контакт-центру Дніпра 28 липня.

Контакт центр Дніпра працює цілодобово. Дзвінки тут приймають два десятки операторів. Вони фіксують усі скарги і далі передають їх до профільних відомств мерії.

Тобто у разі аварій або будь-яких питань, пов‘язаних із комунальним господарством, дніпряни можуть просто залишити заявку, не переймаючись, який саме департамент або управління виконуватиме роботи.

Керівниця Єдиної гарячої лінії Ірина Чуб зауважує, що найчастіше телефонують щодо водопостачання, протікання, дерев, що впали, та посипання доріг у зимовий період. Водночас у практиці операторів трапляються випадки, коли телефонують люди, які потребують психологічної допомоги.

Утім, навіть якщо питання не належать до компетенції міськради, оператори завжди нададуть консультації та підкажуть, куди саме потрібно звертатися.

Нині ж, зранку о 9.35 до Контакт-центру надходить дзвінок про засмічений каналізаційний колодязь біля дому 22 на проспекті Поля. Через подібні засмічення каналізаційні стоки йдуть до підвалу будинку, тож оператор визначає звернення як аварійне. Комунальники мають на усунення проблеми добу, утім на практиці вже менш ніж за годину на місце приїжджає автомобіль профільної служби.

У дворі на проспекті Поля колодязь, який потребує прочищення, заблоковано приватною автівкою, тож робітники витрачають ще певний час, щоб знайти власника авто, аби той перегнав машину на інше місце. Після цього, комунальники починають прочищення комунікацій та визначають причину аварії. У цьому випадку це — монтажна піна. Проблема із засміченням каналізації трапляється доволі часто.

Щодня працівники профільних служб міськради відпрацьовують до півсотні подібних заявок. Утім, найчастіше колодязі забиваються ганчір’ям, сміттям, памперсами, засобами особистої гігієни, а також масками.

Усе це, розповідає інженер інспекції з контролю за ремонтами «Дніпроводоканалу» Владислав Павленко, люди скидають до каналізації самі:

«Кидають незрозуміло що. Тут була не лише піна, а й ганчір’я. Колодязь був забитий, бригада за допомогою гідродинамічної машини все владнала, нині все працює».

Із роботою комунальники впоралися за десять хвилин.

«Люки були заповнені, оперативно приїхала служба. Відкрили, подивилися. Вирішили. Ми вдячні за швидкість вирішення проблеми», — розповіла місцева мешканка Наталя Поліш.

Мешканці будинку також пожалілися міському голові на стан підвалів. Борис Філатов запевнив: щоб дослідити проблему та знайти їй рішення, на місце найближчим часом доправлять спеціальну інструментальну бригаду.

Водночас, після жвавої дискусії, люди визнають, за останні п‘ять років не лише для їхнього будинку, а й по всьому місту зробили більше, ніж за попередні десятиліття.