Борис Філатов: мерія Дніпра укладе із заводом «Потоки» меморандум про встановлення систем фільтрації

Борис Філатов: мерія Дніпра укладе із заводом «Потоки» меморандум про встановлення систем фільтрації

Документ передбачатиме юридичні зобов‘язання підприємства провести екологічне переоснащення потужностей.

Мерія Дніпра укладе тристоронній меморандум із керівництвом заводу «Потоки». Документ передбачатиме юридичні зобов‘язання підприємства провести екологічне переоснащення потужностей.

Нині йдеться про встановлення фільтрів тонкої очистки і електрофільтрів. Підписання домовленостей заплановане на кінець наступного тижня.

Зі свого боку, мер Дніпра Борис Філатов підкреслив, що до цього вивчав проблематику, пов’язану з виробництвом, і неодноразово обговорював цю тему з активними мешканцями.

«Нині ж було ухвалено рішення, так би мовити, натиснути на керівництво і власників підприємства — аби вони приділили належну увагу технічному переоснащенню. Маю надію, що керівництво підприємства не обмане ані мене, ані активістів, які також долучилися до цих перемовин. Ми готуємо меморандум. На його підписання також запросять депутатів міськради, котрі обрані по цих територіях», — зазначив Борис Філатов під час візиту на завод 30 липня. Він також підкреслив, що нині місцеве самоврядування позбавлене функції екологічного контролю.

Як відомо, завод «Потоки», що спеціалізується на переробці олійних культур, працює в Дніпрі вже понад два роки. За цей час у мешканців прилеглих будинків накопичилося чимало нарікань стосовно надто гучних виробничих процесів і викидів, якими дихає чи не половина мікрорайону — вулиць Батумської, Гулі Корольової, Калнишевського і частини проспекту Слобожанського.

На ці негаразди люди неодноразово скаржилися до мерії, подавали також і відповідну електронну петицію.

Нині представники заводу підтвердили намір до 15 жовтня встановити фільтри тонкої очистки та електрофільтри. Також розглядається питання зведення шумовідбивних екранів, які суттєво знизять рівень шуму.

«Ми зустрінемося ще раз у мерії, підпишемо тристоронній меморандум. Там буде написано, що мер виступить гарантом, ми — виконавцями, а ініціативна група виступить стороною, котра хоче задовольнити свої інтереси», — сказав директор підприємства «Потоки» Євген Яровий.

Мешканці прилеглих до заводу будинків вже назвали це найбільшою своєю перемогою.

«Вони (керівництво заводу, — ред.) готові встановити те обладнання, що дозволить нам більше не відчувати викидів. Завдяки підтримці керівництва міста і депутатів — вони лобіюють інтереси мешканців. Так і повинно бути. Вважаю, що у разі, коли власники все виконають, ми досягнемо мабуть що неможливого», — мешканець будинку по вул. Гулі Корольової Володимир Мамченко.

Мешканка вулиці Батумської Ольга Лаврущенко також додала, що без подібних домовленостей єдиним виходом для себе бачила лише переїзд:

«Дуже важливо для мене було добитися якихось угод з боку заводу. Тому що далі жити так було просто неможливо. Або переїжджати, або домовлятися. Нині я задоволена результатом. Він найбільш позитивний. Сподіваюся ми далі будемо співіснувати без скандалів і смороду».