Протидія COVID-19 у Дніпрі: підсумки тижня

Протидія COVID-19 у Дніпрі: підсумки тижня

За минулу добу в Дніпрі по медичну допомогу з ознаками гострих респіраторних вірусних інфекцій звернулося 105 осіб. Станом на 31 липня в місті зареєстровано 707 випадків коронавірусу, 563 людини вже одужали. Амбулаторно по місту лікуються 69 осіб, у стаціонарі – 75.

У 21 лікарні перебувають на лікуванні 46 пацієнтів, з них 35 осіб зі встановленим діагнозом - коронавірус, а 11 очікують на результати аналізів.

Про це під час пресконференції повідомила начальниця відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Тетяна Кравець.

Пацієнтів з пневмонією продовжують госпіталізовувати в міські клінічні лікарні № 4, 6, 9, 16 і також у дитячу № 6. На сьогодні в цих медичних закладах перебувають 73 особи, з яких 3 дітей. Водночас мобільні бригади вже обстежили на коронавірус за допомогою ПЛР-системи 7652 особи. Наразі отримано 460 позитивних результати.

За словами Тетяни Кравець, у лікувальних закладах наявні засоби індивідуального захисту, дезінфектори, медичне обладнання для допомоги хворим з коронавірусною інфекцією.

Лабораторне тестування на COVID-19 проводиться за допомогою методів полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та імуноферментного аналізу (ІФА). За бюджетні кошти такі дослідження безкоштовно проводяться пацієнтам з клінічними ознаками коронавірусної хвороби, з пневмонією, особам, які контактували з підтвердженим випадком.

А також тим, хто потребує планової госпіталізації/операції, медичним працівникам, працівникам Національної поліції, Національної гвардії, Держприкордонслужби, фармацевтам.

«Наразі проведено 5266 досліджень методом ІФА. У закладах охорони здоров’я, які підпорядковані департаменту, проводиться забір матеріалу, а дослідження безпосередньо проводиться в лабораторіях, які не підпорядковані місту. Термін виконання залежить від завантаженості лабораторій та надходження реактивів», - зазначила начальниця відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Тетяна Кравець

Вона також нагадала про дотримання карантинних заходів: необхідність ретельно мити руки або оброблювати їх антисептиком, носити маски чи респіратори, дотримуватися соціальної дистанції.

Подписывайтесь на Горсовет в Facebook