Міська флотилія сьогодні: нові можливості для дітей, оснащення водної бази, відкриття нової філії

Міська флотилія сьогодні: нові можливості для дітей, оснащення водної бази, відкриття нової філії

У Дніпрі продовжується реконструкція міської флотилії. Так, замість купи сміття з’явився причал, а доріжки із щебню облаштували новим покриттям. Окрім цього зроблене освітлення, вже частково замінено паркан, облаштовано місце для зберігання човнів, встановлена альтанка, завезені нові біотуалети та душові кабіни.

«Для нас важлива ця реконструкція, бо логічно, що вихованці флотилії мають отримувати практичні знання на базі біля води. Сама водна база у нас вже приблизно 40 років, і за весь цей час жодної реконструкції, капітального чи поточного ремонту не було. Наразі, вже три роки триває ремонт за проєктом реконструкції та благоустрою водно- спортивної бази закладу. Зробили дуже багато, бо раніше займатися з дітьми тут було просто не можливо», - розповіла директорка міської флотилії юних моряків та річковиків Дніпровської міської ради Юлія Сидорова.

Вихованці флотилії отримають як практичні, так і теоретичні знання. Теорію вони вивчають за двома адресами: Набережна перемоги, 5 та Велика Діївська. У теплий період заняття проходять саме на базі. Діти вивчають устрій судна та займаються вітрильним спортом, водною практикою на байдарках, шлюпках, каяках.

«Флотилія – це один із закладів позашкільної освіти, який виховує національно – патріотичний дух. Від свого початку він діє як профорієнтаційний заклад, який знайомить дітей з морською справою. Велика кількість наших вихованців після закінчення флотилії вже йдуть на службу в збройні сили України», - розповіла заступниця директора департаменту - начальниця управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання Одарка Біла.

Так, Максима Самарського, який навчається у флотилії вже чотири роки і мріє бути моряком, як його дідусь, надихає оновлена база:

«Мені тепер дуже подобається наша база – стало більше простору. В гарних умовах буде приємніше йти за своєю мрією, адже раніше все було сіре і негарне».

Про зручні доріжки, по яких стало легше ходити, й про новий причал розповів і Архіп Близнюк:

«Я навчаюся у флотилії вже чотири роки, й мені дуже тут подобається, бо це поєднання двох стихій: води та повітря. Після реконструкції стало набагато зручніше навчатися».

Мати Архіпа Аліна Близнюк додала:

«Коли ми перший раз сюди потрапили, ситуація була зовсім іншою. Тут не було асфальтового покриття, плацу, було багато сміття та металолому, і діти навчалися в таких умовах. Минулого року ситуація почала змінюватися на краще. Ми постійно спостерігаємо позитивні зміни, і це дозволяє нашим дітям відчувати себе комфортно під час тренувань».

Реконструкція міської флотилії ще триває, і на черзі волейбольне поле та добудова паркану. Також існує одна проблема по підняттю затонулого судна, що перегороджує акваторію для виходу на воду. До цього підняти його ніхто не зміг, бо воно вже досить багато часу пролежало на дні.

Подписывайтесь на Горсовет в Facebook