Анестезіолог з Дніпра розповів про свою роботу та унікальні випадки у практиці: «Наркоз – це як політ на літаку»

img-2855-thumb

Анестезіолог з Дніпра Станіслав Болтянський розповів про унікальні випадки у практиці та як працює одне з найкраще оснащених відділень Клінічної лікарні швидкої допомоги Дніпра. Про це повідомляє "Дніпро Оперативний" із посиланням на "ДніпроTV".

Завідувачем відділення Станіслав Болтянський став коли йому було лише 27 років. У його родині лікарів не було. Чоловік став спеціалістом високого рівня та має на своїй практиці багато складних випадків. Каже, що його спеціальність ділиться на дві частини: анестезіологія - те, що роблять в операційній, та інтенсивна терапія, або терапія хворих з порушенням функцій життєво важливих органів. 

«Печінка, нирки. Нирками хто у нас займається? Нефролог. Поганими зовсім нирками займається анестезіолог. Печінкою хто займається? Гепатолог, вузька спеціальність. Тяжким ураженням печінки хто? Анестезіолог», – пояснює лікар. 
Бували унікальні випадки, коли наші лікарі зробили те, що у світі робили не більше ста разів.

«Від якихось ситуацій з тромбозом судин внутрішніх органів і з проведення певної тромболітичної терапії. Коли ми провели і людина вижила, достатньо відома людина у нашому місті. Потім стало цікаво, почали шукати скільки та хто таке робив, хоча перед тим, як проводити цю терапію, начебто і показань прямих не було, хоча всі розуміли безвихідність ситуації. Почали шукати скільки зробили подібних спроб у світі. Знаєте скільки виявилося, це на 2016 рік - до ста у світі, спроб! Людина вижила, жива досі, слава Богу», – розповідає Станіслав.
За словами анестезіолога, будь-яке втручання несе якісь ризики. У інструкції до всіх препаратів написано, що є вірогідність ускладнень. Тобто, коли звинувачують лікарів, це неправильне, бо робота місцями проходить просто «на грані». Але треба ризикувати, якщо є шанс врятувати життя. 

Також Болтянський розповів про обладнання та професійність медичного персоналу. На думку лікаря, повинно бути співвідношення. 

«Хороше обладнання при поганому персоналі - ні про що, хороший персонал при поганому обладнанні - може трохи краще ніж перше. Оптимально, коли є співвідношення. На даний момент, завдяки всьому тому, що відбувалося, завдяки нашій адміністрації, обладнання на на прекрасному рівні, зробили нормальні умови», – зазначив анестезіолог. 
Станіслав розповідає, що до них навіть приїжджав професор з США, якому дуже сподобалося обладнання у лікарні і як там все працює. Крім того, завдяки сучасному обладнанню у медиків з’являються шалені можливості. 

Завдяки такому обладнанню лікарі змогли правильно підібрати лікування військовому, який через два дні розмовляв та поїхав на евакуацію у повній свідомості. 

«Ці технології дозволяють забезпечити те що потрібно пацієнту для того, щоб дати максимальний шанс йому вижити, і вижити здоровим», – каже Станіслав. 


Детальніше дивіться у відео: