Атака скажених лисиць: на Дніпропетровщині рудохвості кидаються на домашніх тварин і людей

maxresdefault - 2024-03-19T052816.853

Скажені хижаки. Через війну до міст мігрують дики лисиці, які можуть бути хворими на сказ. У селищі Одинківка та на Ігрені дві руді покусали домашніх тварин і кидалися на людей. Тож місцеві влаштували полювання на рудохвостих і врешті вбили їх. Більше десяти людей були вимушені звернутися за профілактичним щепленням від сказу.

Мешканці житломасиву «Ігрень» та селища Одинківка забили на сполох у соціальних мережах.

Скажені лисиці кидаються на людей та пробираються до домашніх собак.

Місцеві розповідають, рудохвоста поводилась агресивно. Кусала собак і нападала на людей.

«Зранку мені о 11 годині зателефонував чоловік, що до нашого двору забралася лисиця і вона почала шматувати нашу дворову стареньку собаку. Чоловік залишився чекати на лікаря, щоб він зробив ін’єкцію, а я пішла на роботу з обіду і побачила, як на перехресті бестужого та мальовничого підіймається з балки лисиця і вона така агресивно настроєна. Я зупинилася, а вона навіть не зупинилася і йшла до мене назустріч, ставши десь, напевно, на 2-3 метри від мене і стоячи, дивилася на мене. Мені стало дуже страшно. Біля мене лежала невелика гілка з дерева. Я кинула її в неї, сподіваючись, що вона злякається і втече, щоб я мала трохи часу для себе, але натомість вона почала бігти на мене, тому я теж почала бігти», – розповіла жінка.

Проте цей чоловік, можливо, зустрів іншу лисицю. Вона не виглядала скаженою і він навіть тримав її у руках.

«Сусідка сказала мені, що бачила, як собака нібито гавкала, і нібито ні, але лисицю вбили. В той же день ввечері я особисто її бачив, в руках тримав, я її роздивлявся і так далі, очі дивився і особо сказу в неї не помітив, і щоб вона нападала, я цього не впенений, єдине що, я б сказав, що вона шукала притулок», – розповів місцевий.

Люди побоюються, що вони покусали безпритульних собак і через це сказ розповсюджуватиметься далі. Ходять чутки про запровадження карантину в районі. 

«Ми зв’язалися з лікарем, який буде вакцинувати постраждалих, але він не займається ловлею цих тварин. Нам сказали, що ветеринар повинен звертатись до відповідних інстанцій. А санепідемслужба до нас не дзвонила, хоча лікар попереджував, що подзвонять саме з епідеміологічної служби і закриють район на карантин», – розповіла жінка.

Місцеві влаштували справжнє полювання на лисиць. Одну з них вбив чоловік, він намагався врятувати своїх собак.

«Після цього труп лисиці на другий день був доставлений завідувачем до нашої регіональної лабораторії, де нам повідомили, що це сказ. Після цього були проведені всі необхідні ветеринарні заходи. Один зі спеціалістів Самарського району проводив консультації по телефону, пояснюючи мешканцям, які вже постраждали, а інший їздив на своїй машині та вакцинував тварин», – зазначила Таміла Струковська, зав. епізоотичним відділом Дніпровської міської державної лікарні ветеринарної медицинии.

14 людей вже звернулися за профілактичним щепленням. Також вакцинували 17 собак та одного кота.

Сказ – це смертельно небезпечне захворювання, якщо не звернутися за екстреною профілактикою сказу після укусів тварин, можна наразити себе на серйозну небезпеку. Коли хвороба розвинулася, вилікувати хворого неможливо.

«Треба ретельно промити теплою водою, мильним розчином протягом 15 хвилин, обробити краї рани або спиртом, або 5 -відсотковою настойкою йоду і негайно звернутися до лікаря в лікувальний заклад, щоб він вирішив питання, чи потрібно проводити лікувально-профілактичну імунізацію», – наголосила Галина Шамичкова, зав. відділення Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Джерело: "ДніпроТВ".