«Батьки просили оновити ігровий комплекс, гойдалки та інші елементи, аби було безпечно, і діти не травмувалися», - черговий по місту про ремонт дитячого майданчику у Дніпрі

F732D7EB-B895-42C0-B680-B59ACF9FABD0

У Дніпрі в самому розпалі ремонти дитячих та спортивних майданчиків. На цей рік заплановано оновити більше, ніж  70 аварійних об’єктів, про які дніпряни повідомляли до міської ради. Нині триває ремонт дитячого майданчика і на просп. Слобожанському, 8/1. Хід робіт перевірив директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Артем Нідєлько. Він 12 травня є черговим по місту. 
«Щодо цього майданчика до нас зверталися батьки дітей, які зазвичай грають тут. Вони просили оновити ігровий комплекс, гойдалки та інші елементи. Зробити майданчик безпечним, аби діти не травмувалися під час ігор. У лютому я вже приїздив сюди, спілкувався з мешканцями. Тоді ми показали план, як все буде тут розміщуватися. Батьки висловили свої побажання, і ми їх врахували», - зазначив Артем Нідєлько. 
Дніпрянка Любов Іванівна мешкає в будинку поруч із майданчиком. Розповідає, що діточок тут завжди багато гуляє. Але останнім часом батьки не так активно пускали сюди малечу. Все через аварійний стан майданчика.
«Ми дуже радіємо початку робіт і вже чекаємо на завершення. Розуміємо, що процес не буде швидким, але батьки дуже задоволені, що вже влітку їхні діточки зможуть грати на безпечному майданчику. Дуже вдячні, що у такі непрості часи є можливість оновлювати майданчики, аби діти могли гратися, розважатися на свіжому повітрі», - каже Любов Мельник. 
Нині на майданчику тривають демонтажні роботи. Далі всі елементи ремонтуватимуть у заводських умовах. 
«Усе обладнання відремонтують, а аварійні фанерні елементи – замінять на нові. Також тут буде укладено новий поребрик, адже старий вже в аварійному стані. Для безпеки дітей тут буде і гумове покриття», - розповів директор КП «Розвиток територій міста» Ігор Нікітін.
Окрім згаданої локації нині ремонтують іще 6 дитячих та спортивних майданчиків у різних районах міста. 
Також під час інспекційного об’їзду черговий по місту перевірив, як проходять заняття східних танців для учасників безкоштовного соціального проєту «Університет третього віку». 
«З початку травня ми перенесли спортивні заняття на свіже повітря. У зелених зонах займатися нашим учасницям подобається ще більше. До цього заняття проходили в приміщенні. На цей напрям завжди велика кількість бажаючих. Бачу, як вони дуже старанно підходять до тренувань. Дехто навіть купив спеціальні пояси для східних танців, які дзвенять під час руху. Учасники просять збільшити кількість занять, і ми розглянемо цю можливість», - сказав черговий Артем Нідєлько.
Пані Олена переселенка з міста Сватове. Жінка переїхала до Дніпра у 2022 році. Аби знайти друзів та поринути у ритм міста, у серпні того ж року записалася до Університету третього віку. З того часу не пропускає заняття зі східних танців. Каже, що розвантажує тут не тільки тіло, але й голову. 
«Я дуже вдячна Університету за організацію такого чудового дозвілля для пенсіонерів і тим паче – для переселенців. Завдяки цьому ми можемо відволіктися від негараздів. Це дуже гарна програма. Я щомісяця відвідую різні концерти та театральні вистави. Незабаром планую записатися на уроки з англійської мови», - каже учасниця УТВ Олена Шепель. Заняття зі східних танців для учасників УТВ проходять біля фонтану у сквері Героїв. Сформовано 4 групи, у кожній до 30 людей. «Через танці я навчаю жіночності, розкутості та розслабленості. Це дуже важливо, особливо у нинішній час. З нашим способом життя жінки досить напружені. А танці дають можливість розслабити групи м’язів. У нас тут є така вправа, як трясучка – звільняє тіло від замкнутості та наповнює його легкістю», - розповідає тренерка зі східних танців Юлія Татаринова.

Учасники УТВ, окрім східних танців, можуть також відвідувати і інші спортивні напрями: аеробіку, оздоровчу гімнастику, черлідинг, скандинавську ходу та китайську гімнастику з ракеткою «Байлун Бол». Також зараз відкритий набір на новий спортивний напрямок «Пілатес з елементами йоги». «Всі заняття для учасників безкоштовні та проходять на свіжому повітрі у парках і скверах міста. З початку року до УТВ вже долучилося 669 нових учасників. І ми маємо від них зворотну реакцію, що їм дуже подобається проєкт. Тому запрошуємо і інших людей поважного віку приєднатися до нашої дружньої родини. Для цього жінки віком від 55 років та чоловіки від 60 років можуть принести паспорт, ідентифікаційний код, пенсійне посвідчення, довідку про взяття на облік (для ВПО) на вул. Старокозацьку, 40-Б», - додав Артем Нідєлько. 
Нині часниками УТВ є майже 16 тисяч людей поважного віку. Близько тисячі - це внутрішньо переміщені особи.