«Біль зменшився, тепер можу самостійно сходити в магазин», — військовий про лікування в реабілітаційному центрі Дніпра

o_1houm4jep2ir1l0k8hm1ptt1pq5a

Антону 31 рік. У 2023-му він був мобілізований до лав ЗСУ. Невдовзі після цього отримав травму під час тренувань на навчальному полігоні. Через невдалий стрибок на смузі перешкод травмував коліно та не міг ходити, адже відчував гострий біль. Антон переніс дві операції. Нині проходить лікування в реабілітаційному центрі Дніпра.

«Перед тим, як потрапити сюди, пройшов курс реабілітації в Кривому Розі. Якщо порівнювати, то в Дніпрі кожному пацієнту приділяють більше уваги, в кожного хворого є свій реабілітолог.  Мені тут більше подобається.  Роблю вправи на відновлення м'язів, аби повернути їх тонус, рухливість. Також працюємо над збільшенням сили.  Прогрес є, я його відчуваю. Після завершення лікування планую повернутися до побратимів», — розповів військовий Антон.

У реабілітаційному центрі Дніпра з кожним пацієнтом працює мультидисциплінарна команда. Вона  складається з лікарів фізичної реабілітації, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, логопедів та психологів. Для кожного хворого розробляють індивідуальну програму лікування з урахуванням особливостей пацієнта.

«З Антоном ми займаємось щодня. Заняття тривають у середньому годину.  Також пацієнт обов?язково дотримується домашньої програми реабілітації. Основні вправи, які ми виконуємо, збільшують витривалість м'язів. Серед основних досягнень — Антон може сам сходити до магазину. Раніше він відчував біль на 8 з 10 балів. Зараз зменшилося до 3 балів. Пацієнт вже став набагато самостійнішим, але ми маємо продовжувати заняття, аби підвищити витривалість Антона», — поділився В'ячеслав, фізичний терапевт.