Більшу частину профінансує міська рада: у Дніпрі проведуть конкурс проєктів для допомоги силам безпеки і оборони України

916BE8C5-90F5-4FEF-B01D-DAF56E87D413

У Дніпрі наприкінці 2023-го року ухвалили муніципальну програму щодо співфінансування проєктів на допомогу силам безпеки і оборони України. У рамках цієї програми проведуть відповідний конкурс на визначення проєктів, які співфінансовуватиме міська рада. На сайті міськради вже опубліковано проєкт рішення виконкому «Про затвердження порядку проведення конкурсу та фінансування проєктів на допомогу силам безпеки і оборони України». 


Цей конкурс, завдяки якому юридичні особи, громадські організації, благодійні фонди зможуть отримати від міської ради співфінансування на те, щоб придбати безпілотні апарати, засоби зв'язку, амуніцію, техніку для сил безпеки і оборони України. 
Міська рада співфінансовуватиме проєкти за умови, якщо громадська організація або інша юридична особа надасть докази того, що вона зможе профінансувати щонайменше 25 % від вартості запиту сил безпеки та оборони. Решту — співфінансовуватиме міська рада. 


«Сума проєкту повинна бути не менш ніж 500 тис. грн, але не більш ніж 1 млн грн. Обовʼязково учасник конкурсу повинен мати доказ того, що сили безпеки та оборони України звернулися до нього із запитом на відповідну допомогу. Тобто з листом від відповідної військової частини, наприклад, де вказано, що саме необхідно придбати для неї. Юридична особа повинна бути зареєстрована у Дніпрі», – розповіла під час брифінгу 1 лютого директорка департаменту інноваційного розвитку Юлія Павлюк.


За її словами, конкурс проводитиметься відповідно до рейтингу проєктів. 


«У рейтинговій таблиці вибудовуватимуться проєкти відповідно до суми співфінансування учасником, де проєкти з більшим відсотком співфінансування будуть мати вищий пріоритет. Ті, що увійдуть до виділеного бюджету на цей конкурс, будуть профінансовані. Наразі програма передбачає фінансування з міського бюджету на проведення конкурсу у розмірі 50 млн грн. Уже передбачено 20 млн грн. у бюджеті на 2024 рік. Звісно, ця сума буде збільшена до повного обсягу програми, якщо матимемо багато заявок та відповідні надходження до бюджету територіальної громади», — додала Юлія Павлюк. 


Нині містяни можуть ознайомитися з проєктом рішення виконкому про проведення конкурсу на сайті міської ради за посиланням: https://dniprorada.gov.ua/uk/Widgets/GetWidgetContent?url=/WebSolution2/wsGetTextPublicProject?pID=650207&name=1 


Упродовж лютого можна надсилати пропозиції щодо проведення конкурсу на електронну пошту департаменту інноваційного розвитку: [email protected] 


Проєкт рішення винесуть на затвердження виконавчим комітетом міської ради. Після цього оголосять конкурс і впроваджуватимуть програму допомоги силам безпеки та оборони України.