Ботулізм у Дніпрі та області: як захиститись від смертельної хвороби

кс

Ботулізм – підступна і тяжка інфекція. Може швидко розвиватися та без вчасної меддопомоги призвести до смерті. Як захиститися від хвороби, розповіли у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації, повідомляє Gorsovet 

«Збудник ботулізму може «ховатися» в будь-яких продуктах, що не пройшли достатню термічну обробку, неправильно зберігалися або транспортувалися. Найбільш небезпечні: в’ялена, копчена, солона, консервована риба, м'ясні та грибні консерви, особливо домашнього виробництва», – сказав заступник директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА Олексій Григорук.

боь

Фахівці наголошують: хвороби можна уникнути, якщо дотримуватися правил. Найперше, не слід вживати протерміновану консервовану їжу з банок зі здутими кришками. А ще купувати рибні та м’ясні продукти з рук на вулицях та стихійних ринках. Особливо – в’ялену або копчену невипотрошену рибу.

Для нарізання сирих та готових продуктів варто використовувати окремі дощечки. Крім цього, потрібно ретельно дотримуватися правил термічної обробки.

«Перші симптоми ботулізму найчастіше виникають вже в першу добу після вживання неякісних продуктів. Проте буває, що інфекція проявляється пізніше – через дві або навіть чотири дні», – наголосив Олексій Григорук.

Серед перших симптомів ботулізму – температура, нудота, блювота, діарея. Далі розпочинається порушення зору, дихання, м’язова слабкість, запаморочення.

За найменшої підозри на ботулізм потрібно негайно звертатися до лікаря. Госпіталізація обов’язкова незалежно від тяжкості перебігу захворювання.

Хворим потрібно ввести антитоксин. Щороку Дніпропетровщина отримує 10 доз спеціальної сиворотки. Цього достатньо.

У 2022 році в області виявили 4 випадки ботулізму. Захворіли двоє дорослих у Кам’янському та по одному у Дніпрі і Кривому Розі.

Нагадаємо, раніше ми писали

Частина траси виїзду з Кривого Рогу у бік Дніпра перекрита: фото наслідків ракетного удару

Російські війська вдарили ракетами по Запоріжжю: з`явились перші подробиці