Бронювання військовозобов'язаних відбуватиметься за оновленими критеріями

військовий квиток

Напередодні в Україні завершили аудит критично-важливих підприємств, тож на основі результатів перевірки Уряд вирішив внести деякі зміни у критерії отримання критичності, а також бронювання. Детальніше про це розповість "Дніпро Оперативний". 

Зауважимо, як раніше заявляв прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, під час перевірки були виявлені проблемні моменти, які, на думку Уряду, варто усунути. Зокрема мова йшлася про те, що бронюванню не мають підлягати особи, які не оновили свої дані та не платять конкретну суму податків зі своєї заробітної плати.

Тож, за словами Дениса Шмигаля, всі оновлення, які затвердив Уряд, стосуються дотримання принципу справедливості. 

Що зміниться?

Запроваджені зміни передбачають:

Погодження регіональних та галузевих критерій критичності підприємств з Міністерством оборони та Міністерством економіки.
Для бронювання працівників приватні сектори повинні дотримуватися зарплатного критерію (нарахована середня заробітна платня у підприємстві й у заброньованого працівника повинна становити не менше, ніж 2,5 мінімальних заробітних плат).
Для бронювання працівників у приватному секторі мають бути відсутні будь-які заборгованості.
Із 1 грудня усі бронювання будуть здійснюватися через застосунок "Дія". 
Щомісяця відбуватиметься моніторинг підприємств та організацій стосовно відповідності встановленим критеріям. 
Всі критерії почнуть діяти з 1 грудня. До того моменту, як заявив Прем'єр-міністр, відповідальні міністерства мають оприлюднити вичерпну інформацію стосовно аспектів та логіки оновленої системи. 

Що буде з тими, хто вже має бронь?

До 28 лютого 2025 року підприємства мають поновити відстрочку працівників, які були заброньовані до запроваджених змін. Оновлення бронювання мають відповідати новим умовам. 

За матеріалами Дніпро Оперативний.