«Будинок потребував таких робіт, адже узимку часто було дуже холодно», - мешканці будинку ОСББ, який утеплюють у рамах програми «Енергодім»

o_1htu11bnruf16v9171s18qi1ldr1c

Вулиця Яскрава, 19 у Дніпрі. Тут кипить робота з утеплення одного з будинків ОСББ.

«Ми потребували таких робіт, адже узимку часто було дуже холодно. Моя оселя розташована на північній стороні й бувало по 13 градусів у квартирі. Добре, що цієї зими будемо підготовлені до холодів», — поділилася місцева мешканка Світлана Берегова.

Утеплення тут проводиться в рамках програми «Енергодім» Фонду енергоефективності спільно з КП «Енергодім» Дніпровської міськради та департаментом з питань самоорганізації населення.

«Така комплексна енергомодернізація допоможе знизити енергоспоживання будинку до 50 %, зменшуючи рахунки за комунальні послуги та енергоспоживання. Ще у 2021 році ми подавали заявку до Фонду енергоефективності. Ми самостійно підготували проєктну документацію і отримали схвалення заявки. Однак через повномасштабне вторгнення не змогли вчасно реалізувати проєкт утеплення будинку. Але відсьогодні уже розпочали роботи, що дуже добре», — прокоментувала Світлана Бардакова, голова правління ОСББ «ТВЕРСЬКА 19».

«Це перший в Україні проєкт утеплення, який поєднує декілька різних форм фінансування – грантові кошти Європейського Союзу, кошти державного бюджету, міста та власні – ОСББ. Тобто на роботи з енергоефективності надає частину грошей фонд. Також з бюджету міста надається фінансування на безвідсотковій основі. Об’єднання повертатимуть кошти завдяки отриманій економії від проведення енергоефективних заходів», — додав Владислав Макарець, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради.

Роботи у згаданому домі ОСББ планують завершити до початку холодів.