Будувати судову систему влада має не під себе, а спираючись на демократичні принципи і стандарти – пропозиціонер із Дніпра Артем Павлов

арт

Кожна влада в Україні намагається тримати судову систему в себе на гачку, вважає депутат Дніпровської міськради Артем Павлов. Він взяв участь в онлайн-дискусії ПРОпозиціонери Клубу, присвяченій темі реформування судової системи. Нові законодавчі ініціативи мають певні переваги, але деякі норми викликають занепокоєння, наголосив політик.

По-перше, останні закони, які були ухвалені на вимогу наших європейських партнерів, як умова для подальшого надання фінансової допомоги, були проголосовані без врахування зауважень юридичного управління Верховної Ради, зауважив депутат-пропозиціонер. По-друге, він досить скептично відгукнувся про норму щодо залучення міжнародних експертів до формування дисциплінарних органів Вищої ради правосуддя і Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Відповідно до Конституції, Україна є правовою незалежною державою, а головним носієм влади є народ. Саме народ саме має право брати участь в управлінні державними справами і реалізує це право безпосередньо або через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Залучення до цього процесу іноземних експертів це право, як на мене, підриває. Бо їм надається вирішальне слово, – заявив Артем Павлов.

Окрім того, в нещодавно ухвалених законах закладені «міни уповільненої дії», які в українських реаліях не дадуть змогу ефективно використовувати інструменти, які ними ж передбачені.

Законом вводиться такий інструмент, як служба дисциплінарних інспекторів, які наділяються повноваженнями щодо збору інформації по суддям і прокурорам, на яких є скарги. Конкурс на призначення цих інспекторів проводиться не пізніше одного року з дня набрання чинності відповідного закону.

Водночас Вища рада правосуддя вже зупинила власні повноваження в цій галузі. Тобто, ми можемо фактично ще рік взагалі бути позбавлені можливості розглядати справи про дисциплінарні порушення суддів і прокурорів і притягувати їх до відповідальності, – спрогнозував Дніпровський міський депутат від «Пропозиції».

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia