«Це сучасна лікарня найвищого  рівня, де працюють професіонали», — пацієнти про оновлення міської дитячої лікарні № 6 у Дніпрі

WWNwBewpw2uvxZR8QFAL

Комфортні умови для пацієнтів  та найсучасніше обладнання. Усе це про масштабне оновлення міської дитячої лікарні № 6 у Дніпрі. 

Це відділення неврології. Тут на стаціонарному лікуванні перебуває матуся Діана разом із 10-річним сином Левом. Жінка звернулась по допомогу до лікарів влітку 2022 року. Адже у рідному Запоріжжі їй порадили саме фахівців міської дитячої лікарні № 6 у Дніпрі.

«Я була з дитиною і в Києві, і в Харкові, і, звісно ж, у Запоріжжі. Але це найсучасніша лікарня. Вона найвищого рівня, і тут дійсно працюють професіонали. Я за ці майже два роки бачу динаміку у лікуванні мого сина. Тобто все, що обіцяли лікарі, – усе стає реальністю. А щодо умов, я вражена, як тут гарно та комфортно», — поділилась матуся із Запоріжжя Діана Вороніна. 

Лікує свого сина у неврологічному відділенні і Марія Міхєєва. Про лікарню та фахівців дізналася з відгуків. Протягом першого року життя сина постійно водила його на консультації до іншої будівлі лікарні, поки це приміщення було на ремонті.  Після того, як почалась повномасштабна війна, жінка вимушена була виїхати до Польщі на пів року.

«Нас консультували по відеозв'язку. Ірина Василівна – наша лікарка — дивилась, як дитина ставить ноги, як ходить, підказувала що і як робити. Це була неабияка підтримка мене як мами, адже потрапити до фахівців у Польщі було досить важко. Тож я була вражена тим, що нас дніпровські лікарі не кинули, а навпаки, допомагали чим могли. Нині ж я шокована від того, як це відділення змінилось. Тут стало комфортно, сучасно. Такі оновлення медзакладів потрібні та важливі навіть у такий складний час», — поділилась дніпрянка Марія Міхєєва. 

Відділення неврології у цій лікарні відкрили ще у 1986-му. За цей час воно стало провідним центром з дитячої неврології у нашій області і не тільки. Торік тут пролікували 2 396 дітей віком від 1 місяця до 18 років. Це не лише дніпряни, а й вимушені переселенці. У відділенні неврології досвідчені лікарі надають кваліфіковану допомогу дітям з епілепсією, пароксизмальними станами, наслідками перинатальних уражень нервової системи, травм центральної та периферичної нервової системи, запальних та демієлінізуючих захворювань нервової системи, нервово-м?'язовими, хромосомними та генетичними хворобами, вадами розвитку головного та спинного мозку.

«Ми дуже чекали на оновлення нашої лікарні — і у грудні після масштабного ремонту остаточно переїхали у це приміщення. І це було щось вражаюче, тут оновили геть усе. І скажу навіть більше – це оновлення перевищило наші очікування, адже ми навіть не мріяли, що отримаємо настільки сучасне та комфортне відділення. По-перше, для зручного розміщення пацієнтів у палатах перебувають не більше ніж двоє дітей та дві матусі. Раніше розміщували по шість людей. На кожну палату є окремий санвузол з душовою. Окремо є палати для дітей з інвалідністю, які повністю підлаштовані. Є комфортна їдальня. Також ми отримали сучасне обладнання для лікування та діагностування захворювань», — розповіла завідувачка відділення неврології Ірина Василівна. 

Міська дитяча клінічна лікарня № 6 ДМР є однією з небагатьох в Україні, де діти з психоневрологічними патологіями можуть отримати лікування та реабілітацію.

Реновація цієї лікарні розпочалася ще до повномасштабного вторгнення – коли місто повернуло медзаклад у свою власність із обласного підпорядкування. Це перше оновлення стаціонару за понад 30 років  існування. Аби зробити простір комфортним для маленьких пацієнтів, їхніх батьків та лікарів, тут повністю перебудували всі приміщення.

Також відновили водолікарню з басейном із лікувальною водою, бо це  один із найбільш дієвих методів реабілітації дітей з проблемами опорно-рухового апарату та після травм. У 7-поверховій будівлі встановили нові ліфти, замінили дах, утеплили фасад, облаштували пандуси. Усі приміщення та входи є безбар'єрними.