«Цей фонтан – перший, який я побачила після приїзду, й він дуже красивий», - гостя міста про цікавинки Дніпра

IMG_3597

Один з центральних фонтанів Дніпра. Біля «Музи» зупиняються містяни й гості нашого мегаполіса. Аби сфотографуватися чи просто подивитись на красу.

«Я з Києва, Дніпро - дуже цікаве місто. Цей фонтан – перший, який я побачила після приїзду, й він дуже красивий», - поділилася дівчина.

«Муза» - культова споруда та один із найстаріших фонтанів нашого міста. Запрацював 50 років тому. Одночасно з Театром опери та балету. У самому серці фонтана розташована скульптура музи, яка символізує натхнення і творчість, тримаючи в руках театральні маски.  
«Робота міських фонтанів - з 7 ранку до дев’ятої вечора. На час роботи подача води – безперебійна. Особливої уваги ми надаємо санітарному стану, дезінфекції чаші фонтану та води. Цей процес здійснюється підрядною організацією регулярно та за графіком. Мийка та дезінфекція фонтану проводяться двічі на місяць», - прокоментував  начальник управління гідро-архітектурних споруд Дмитро Мороз.

Нині для функціонування фонтану потрібно щогодини кілька тонн води.

«Об’єм фонтану – 300 кубометрів. Для наповнення чаші «Музи» використовується питна вода з мереж водопостачання, що подається на струмені фонтану. Також є спеціальна машинна зала (заглиблене приміщення), в якій знаходяться 6 основних насосів. Після перевірки даної локації в мене зауважень немає. Тож я дуже вдячний своїм співробітникам, які уважно стежать за станом фонтану «Муза» і завжди вчасно повідомляють, якщо в чомусь виникає потреба», - сказав Юрій Гамазинський, директор КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради. 04 травня він чергує містом. 

Ще одна цікавинка Дніпра - фонтан «Кульбаба». Він також розпочав роботу 1 травня. Об’єм чаші фонтану -15 кубометрів. «Для функціонування фонтану використовується вода з акваторії річки Дніпро, яку перекачують 2 основних насоси та занурений насос в річці. Тож особлива увага приділяється санітарному стану фонтану. Мийка та дезінфекція проводяться 4 рази на місяць», - уточнив начальник управління гідро-архітектурних споруд Дмитро Мороз.

18 років тому фонтан установили у парку Шевченка.

«Проте згодом перенесли на перехрестя Січеславської Набережної та вулиці Юліуша Словацького, де він і дотепер радує мешканців і є чи не найулюбленішим водограєм містян. У сонячний день між бризками народжується веселка», - розповів Юрій Гамазинський. Прогулянкою біля фонтану насолоджуються від мала до велика.

«Із настанням тепла ми гуляємо з донею щодня тут. А ще – тут неймовірна веселка з'являється», - розповіла мама дівчинки.

Також, черговий проінспектував й укриття.  Знаходиться воно в будівлі НТУ «Дніпровська політехніка».

«Тут можуть розміститися 315 осіб. Відповідно до розпорядження міського голови Дніпра Бориса Філатова, воно працює цілодобово», - уточнив черговий по місту. Тут є система вентиляції, вбиральні,  освітлення, Wi-Fі. «Облаштовані системи водопроводу та каналізації, є місця для сидіння та аудиторії, які обладнані всім необхідним для навчання студентів, запаси технічної та питної води, запаси їжі, обігрівач, електрочайник, генератор. Також приміщення забезпечене вогнегасниками та має три евакуаційні виходи», - показав начальник господарського відділу НТУ «Дніпровська політехніка» Володимир Бабенко.

«Укриття університету повністю оснащене всім,  що необхідне  для комфортного перебування студентів та містян у разі  повітряної  тривоги чи тривалого відключення електроенергії. Побаченим – задоволений», - підсумував Юрій Гамазинський.