Черговий по місту перевірив Дніпровський міський центр соціальної допомоги та пункт незламності

o_1i37l4a4t1a65b3p1b41dte1ahg17

Дніпро продовжує піклуватись про тих, хто не має домівки. У міському центрі соціальної допомоги є всі необхідні умови для перебування безхатченків. Сюди два місяці тому потрапив Віталій. Його домівка стала непридатною для життя, до того ж він отримав інвалідність. 

«Мені підказали, що у Дніпрі є такий центр, куди люди без житла можуть податись по  допомогу. Адже я не міг ніде прописатись, тому не отримую пенсії з інвалідності. Тут мені допомогли вирішити це питання. У центрі дуже гарні умови, я вдячний, що не лишили з бідою сам на сам», — поділився Віталій. 

Близько року в цьому центрі проживає Анна. Жінка лишилась будинку, адже продала його, щоб лікувати маму від раку. 

«На жаль, маму врятувати не вдалось, а я опинилась тут. Дізналась про це місце через інтернет. Тут мені допомогли відновити документи, а ще з одягом та іншими предметами, необхідними для життя. Дуже вдячна працівникам, вони чуйні та не лишили мене з моєю бідою», — поділилась Анна. 

Зараз жінка готується їхати до Естонії. Адже Дніпровський міський центр соціальної допомоги співпрацює з організацією «Схід SOS». Вони організовують виїзд за кордон осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку у відділенні, до Норвегії та Естонії. Наступного тижня разом з Анною поїдуть ще шестеро таких осіб, які пробудуть там до кінця повномасштабного вторгнення.

«У нашому відділенні ми надаємо послуги нічного перебування, допомагаємо відновити необхідні документи та отримати реєстрацію місця проживання. Також надаємо поміч в оформленні та отриманні пенсії, групи інвалідності та влаштуванні до будинку-інтернату. Загалом тут можна проживати до 6 місяців, а за цей час безхатченки мають відновити всі документи, також оформити пенсію, але якщо це ще неможливо, то ми можемо допомогти у пошуках роботи, аби вони могли винайняти собі житло. Наше відділення розраховано на 60 осіб, які можуть одночасно тут перебувати. Нині у відділенні таких 58, з них 3 — вимушені переселенці», — розповів директор Дніпровського міського центру соціальної допомоги Дніпровської міської ради Максим Єрьоменко.

Торік у відділенні завершили масштабний ремонт — модернізували систему опалення, оновили приміщення та підвищили енергоефективність закладу. З перевіркою до нього приїхав заступник міського голови Дніпра, директор департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Едуард Підлубний. 20 липня він чергує містом.

«Наше завдання – забезпечити комфортні умови та гідну підтримку для тих, хто цього потребує. Я задоволений результатами перевірки відділення та хочу висловити подяку всім працівникам за самовіддану роботу. Завдяки їхнім зусиллям ми можемо надавати якісні послуги та допомогу тим, хто цього найбільше потребує», — зазначив черговий.

До відділення можна звернутися особисто за адресою: вул. Лоцманська, 22-А або за телефоном: 073 785 64 63. Окрім того, спеціальний «Соціальний патруль» курсує містом і виявляє бездомних громадян.

Також Едуард Підлубний перевірив пункт незламності, який розташований у відділенні: «Цей пункт забезпечений усім необхідним для перебування людей під час тривалих відключень електроенергії. Є генератори, потужні павербанки для зарядки телефонів, запаси питної та технічної води. Наразі, у період дефіциту електроенергії, функціонування пункту досить актуальне для містян. Тому його готовність 100-відсоткова».

На базі закладів соціального захисту працюють пункти незламності в інших куточках Дніпра за такими адресами:

- відділення щодо надання послуг бездомним особам та особам з низьким рівнем доходів, вул. Лоцманська, 22-А;

- центр соціальної підтримки дітей та сімей «Довіра», вул. Тополина, 33;

- центр соціальної підтримки дітей та сімей «Обійми», вул. Яскрава, 41;

- центр соціальної підтримки дітей та сімей «Барвінок», вул. Янтарна, 45;

- Дніпровський міський терцентр у Шевченківському районі, вул. Панікахи, 95;

- Дніпровський міський терцентр у Індустріальному районі, вул. Осіння, 11-Б.