Черговий по місту перевірив роботу унікального в Україні Центру соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра» у Дніпрі, а також укриття

o_1hvc77a7b1bhv1mv5u0d1c4m1m423n1

Дніпро продовжує надавати потужну допомогу вимушеним переселенцям. Місто вже кілька років співпрацює з унікальним в Україні Центром соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра». Він з перших днів повномасштабного вторгнення приймає людей з інвалідністю з гарячих регіонів. 

Сюди днями потрапила і 72-річна Людмила Федорівна. Вона – вимушена переселенка з Вовчанська. 

«Мене вивезла поліція, і я два тижні перебувала у Харкові. І потім вже перевезли мене до Дніпра. З родини в мене 23-річний онук, який зараз воює. Онуці з правнучкою вдалось виїхати до Польщі. Моя хата у Вовчанську залишилась без вікон та дверей, але що саме зараз з нею - я вже не знаю. Там було дуже страшно: постійні вибухи, літали дрони», - ділиться Людмила Федорівна. 

Вже три місяці у центрі перебуває Тамара. Жінка після інсульту. Її евакуювали з Курахового.

«Там було дуже страшно, мені допомогли евакуюватись. Тут у центрі дуже гарний персонал, дівчата допомагають, вивозять на прогулянки постійно. Мені подобається тут», - поділилась пані Тамара.

ГО «Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра» створена людьми з інвалідністю, аби допомогти вирішити їх нагальні потреби. Її очолює Ольга Волкова – жінка з інвалідністю 2 групи. В березні 2022 року, за підтримки голови Громадської ради Дніпра Геннадія Корбана, ГО організувала евакуацію 545 осіб з інвалідністю. Для них були забезпечені спеціальні умови для комфортного переїзду.

«За цей час ми прийняли 2630 осіб з інвалідністю. Це в основному Донецьк, звідти приїхало понад двох тисяч осіб. Днями нам привезли ще 12 людей з Вовчанська та інших населених пунктів Харківської області. Ми приймаємо людей, оглядаємо їх, допомагаємо з документами та надаємо усі медичні послуги. Також у нас з'явилася реабілітація. Ми виграли проєкт. Реабілітологи працюватимуть з людьми, які до нас поступають після інсультів, ампутацій та інших важких травм. Далі допомагаємо прилаштувати цих людей на заході нашої країни, або ж за кордоном. Центр не зупиняв свою роботу ні на хвилину», - розповіла голова  громадської організації  «Океан Добра» Ольга Волкова. 

На сьогодні в Центрі організовано 150 місць. Всього за час роботи Центру його допомогу отримали 2 630 осіб (з офіційно підтвердженою інвалідністю – 832 особи; допомогли оформити інвалідність – 26 особам; допомогли оформити паспорти – 169 особам; сприяли в отриманні статусу ВПО - понад 1 323 особам).

«Дніпровська міська рада активно підтримує цей Центр. Місто надало приміщення для Центру, допомагає в оплаті житлово-комунальних послуг та встановило потужний генератор на випадок тривалих відключень електроенергії. Центр приймає людей з інвалідністю, які потребують сторонньої допомоги. Місто підтримує такі ініціативи громадських організацій, адже Центр унікальний в Україні та пропонує широчезний перелік послуг і допомог - від стаціонарного догляду та фізичної реабілітації до супроводу в оформленні документів та встановленні інвалідності. Перевіркою я задоволений та щиро захоплений діяльністю Центру. Тут допомагають людям, які потребують спеціального догляду та особливо дбайливого ставлення і уваги. І «Океану добра» вдається забезпечувати все це на найвищому рівні», - розповів заступник міського голови, директор департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Едуард Підлубний, який 2 червня є черговим по місту.

У Центрі підопічним надають тимчасове розміщення, харчування, допомогу у самообслуговуванні, підтримці особистої гігієни, організацію подальшого переміщення з метою постійного мешкання, допомогу у вирішенні медичних, соціальних, освітніх питань, допомогу у відновленні втрачених документів та вирішенні інших побутових проблем.

Також черговий по місту перевірив укриття на базі цього центру. 

«Укриття функціонує задля забезпечення безпеки як підопічних, так і персоналу та адміністрації Центру. Розташування укриття позначається за допомогою таблички та покажчиків руху. Відповідно до вимог є один основний вхід/вихід та один аварійний вихід. Приміщення укриття забезпечено місцями для сидіння, електроживленням, штучним та аварійним освітленням, системами водопроводу та каналізації, а також системою вентиляції. Також тут є запаси води, як питної так і технічної, аптечка, шанцевий інструмент, вогнегасники. Укриття обладнане всім необхідним для перебування тут людей під час повітряних небезпек», - підсумував Едуард Підлубний.