Черговий по місту перевірив, як триває демонтаж секцій будинку № 118, що на Набережній Перемоги, та облаштування укриття у школі

photo_2024-06-12 14.48.00

Розібрали вже до фундаменту. У Дніпрі завершують демонтаж двох підʼїздів будинку № 118, що на Набережній Перемоги. 14 січня 2023-го росіяни поцілили у нього ракетою Х-22, забравши життя 46 людей. Торік місто вирішило демонтувати два підʼїзди у третьому корпусі, які вщент зруйновані. А вже у грудні 2023 на місці трагедії підрядна компанія організувала підготовчі роботи до демонтажу, який розпочали у березні 2024. 

На сьогодні 9 поверхів двох підʼїздів вже розібрали. 

«Це перший проєкт в Україні, в якому доводиться проводити демонтаж конструкцій будинку поруч з тими підʼїздами, де житимуть люди. До цього ми мали досвід із розбору будинків — демонтували після вибуху газу на вул. Мандриківській, 127. Але ж ви розумієте, що там такої складності не було. Тут треба робити все ювелірно, аби не пошкодити стіни, за якими мають потім проживати люди. Але ми впорались. Також найважче під час проведення робіт було саме очистити приміщення. Це меблі, килими, шафи тощо. Все це ми робили вручну, тож це відібрало багато часу. Щодо розбору конструкцій, то їх прибирали так, як і будували – по панелях. І робили це дуже обережно. Демонтували понад 1000 таких», — розповів головний інженер підрядної компанії Олександр Романцов. 

На сьогодні роботи з демонтажу майже завершено. Лишилось розібрати фундамент.

«Ми плануємо завершити роботи десь до кінця серпня. Вже наступного тижня буде проводитись демонтаж крана і мешканці, які були відселені, зможуть з 1 липня повертатися до своїх осель. На сьогодні ми сміливо можемо сказати, що роботи виконані на 90 % і до кінця серпня все завершимо», — зазначив директор департаменту житлового господарства Дніпровської міськради Сергій Файфер, який 12 червня є черговим по місту. 

Він також перевірив укриття та пункт незламності, який розташований у школі № 111 (вул. Набережна Перемоги, 138). 

«Це укриття має і пункт незламності. Розраховане на 475 осіб та забезпечене всім необхідним. Є місця для сидіння, вбиральні, вогнегасники, шанцевий інструмент тощо. Також тут є клас, де можуть під час тривоги займатись діти. Є аптечка, медичний працівник та охорона. Також є доступ до Wi-Fi, достатній запас води та потужний генератор», — підсумував Сергій Файфер.