Чи готувати олів'є на новорічний стіл: порахуємо

оливье

"Індекс олів'є" цьогоріч зміниться і загальна ціна цієї традиційної новорічної страви зросте так само, як і всі продукти харчування.

Про це сказав член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, передає Gorsovet з посиланням "Апостроф" .

Проблема не лише в тому, що підіймається вартість, а й в тому, що падає дохід українців. Тому й новорічний стіл буде недешевим.

За нашими підрахунками цьогоріч один кілограм "Олів'є" коштуватиме українцям близько 340 гривень. Рік тому ця ціна складала десь 250 гривень. Тобто здорожчання маємо десь близько 40%. Це відповідає загальному зростанню цін на продукти харчування, яке ми спостерігаємо останнім часом. І якщо глянути офіційні дані Держстату, то там видно, що зростання цін на продукти харчування порівняно з 2021 роком – десь близько 37%. Ця тенденція стосується як вітчизняних продуктів харчування, так й імпорту. Адже все напряму залежить від курсу долара та цін на енергоносії", - каже Пендзин.

Проте, на його переконання, проблема не стільки в тому, що дорожчають продукти, а в тому, що знижуються доходи українців. І після нового року зниження цін на продукти теж не варто очікувати.

Реальні доходи населення впали на чверть. І людям тепер важче забезпечувати себе продуктами харчування. Але в країні війна, й інакше бути не може. Окрім того в бюджеті на наступний рік влада передбачила, що цін зростуть ще на 28%. Тобто далі ціни будуть зростати й далі", - каже експерт.

Що стосовно кондитерських виробів та алкоголю, то, за словами Пендзина, вони також будуть дорожчати.

Алкоголь, так само як і решта продуктів, теж буде рости в ціні. Причина тому – здорожчання сировини. Зерно росте в ціні, електроенергія росте в ціні. Тому й хлібопродукти, які за рік здорожчали на 34%, також ще виростуть в ціні", - резюмував експерт.

Нагадаємо, раніше ми писали, Де у Дніпрі можна орендувати приміщення зі світлом та інтернетом протягом робочого дня.

У Дніпрі на пожежі знайшли жінку без свідомості, врятувати її не вдалося.