Чи скоротяться після підвищення мінімальної зарплати субсидії на комуналку

pensionerka-dengi-optimized

Міністерство соціальної політики повідомило, що на 2024 рік у держбюджеті передбачено збільшення видатків на житлово-комунальні субсидії. Таким чином, уряд гарантує, що українці, які мають право на субсидію, зможуть продовжувати отримувати її в повному обсязі, навіть незважаючи на підвищення мінімальної зарплати.

Перший заступник міністра соціальної політики Дарія Марчак в ефірі телемарафону розповіла, що субсидія також реагує на зміну тарифів, тоді відбувається процедура перерахунку.

Після зростання соціальних виплат збільшиться розмір доходів громадян, і якщо не буде змін щодо тарифів, це може означати, що родина має більше доходів. А формула з надання субсидій розраховується таким чином, щоб не більш як 15% доходів витрачалися на комунальні послуги, — сказала вона.
Нагадуємо, що з 1 січня 2024 року зросли розміри мінімальної заробітної плати з 6700 гривень до 7100 гривень та прожиткового мінімуму.

Український уряд схвалив підвищення мінімальної заробітної плати з 2024 року. Відповідні зміни закладені в державний бюджет на 2024 рік.

У зв’язку із цим змінилися і розміри деяких видів пенсій та державних соціальних допомог.

З 1 квітня 2024 року мінімальна заробітна плата становитиме 8000 гривень.

Джерело: "Дніпровська порадниця"