Чи є законним заповнення повістки перед її врученням і скільки ще триватиме мобілізація в Україні: роз'яснення

1000_545_1681204800-4531

Через повномасштабне вторгнення Росії, на території України знову було продовжено дію воєнного стану та загальної мобілізації, під час якої чоловікам призовного віку вручають повістки. Проте під час вручення повісток відповідні органи, не завжди роблять це з дотриманням усіх норм чинного законодавства.

Так, адвокат Роман Сімутін відповів на своєму YouTube-каналі на питання щодо законності повістки, яку заповнили "на коліні" перед її врученням. Він зауважив, що в Україні постановою Кабміну №1487 від 30 грудня 2022 року було затверджено новий зразок повістки.

Як зазначив адвокат, повістка має бути заповнена та підписана начальником ТЦК, в ній має бути зазначений номер розпорядження, на підставі якого викликається особа та уповноважується особа на її вручення.

Отож якщо щось з цих пунктів було порушено, то повістка вже не може вважатися законною. В такій ситуації адвокат рекомендує не підписувати жодних документів та обов'язково знімати весь процес на відео.

"Повістка має бути наперед заповнена і лиш тоді вона вважається врученою у законний спосіб", – зауважив адвокат.

Роман Сімутін також додав, що законодавством не передбачено обов'язкового складання акту відмови від отримання повістки.

"Останнє рішення суду, яким я скасував ухвалу ТЦК про залучення мого клієнта за ст. 210 КУпАП, тому підтвердження. Суд кілька разів перепитував представника ТЦК, яким документом передбачено складання акту відмови від отримання повістки. У відповідь той перерахував купу законів, згадав ухвалу Кабміну №1487, але посилань на статтю, пункт чи щось інше ми так і не дочекалися", – розповів адвокат.

 

Скільки ще триватиме мобілізація в Україні?

Верховна Рада України 27 липня схвалила президентські законопроєкти №9532 та №9533, які передбачають продовження терміну дії воєнного стану та загальної мобілізації в Україні.

Так, призов до армії та воєнний стан продовжили ще на 90 днів, починаючи з 18 серпня до 15 листопада 2023 року. Відповідні рішення підтримала більшість народних депутатів.

Це вже восьме продовження з початку повномасштабної війни, проте за необхідності, воєнний стан пролонгують знову.

Зазначимо, що під час загальної мобілізації в Україні могуть бути призвані на військову службу наступні категорії громадян:

Військовослужбовці, які вже проходили строкову службу;
Офіцери запасу, резервісти та інші особи з досвідом служби;
Громадяни, які раніше не проходили військову службу;
Громадяни, які визнані обмежено придатними під час воєнного стану.


За матеріалами OBOZREVATEL.