Чоловіки з подвійним громадянством не зможуть виїжджати з України: у ДПСУ пояснили причини заборони

bron-kordon-amp (4)

У мережі розповсюдилася новина про те, що чоловіків з подвійним громадянством не випускатимуть з України. Про це повідомляє "Дніпро Оперативний" із посиланням на представника Державної прикордонної служби Андрія Демченко.

За його словами, інформація, яка зараз активно ходить на різних ресурсах, не дуже коректна, оскільки в Україні завжди було заборонено подвійне громадянство. Також раніше часто українці на паспортному контролі видавала себе за іноземців.

Варто знати, що навіть якщо громадянин має паспорт іншої країни, але і є український, то за законами нашої країни, він розглядається виключно як українець і на нього розповсюджуються права та обов’язки. 

Водночас важливо розуміти, що є громадяни України, які постійно проживають за кордоном та мають відповідні відмітки про оформлення виїзду на постійне проживання у іншу країну та відмітки про те, що вони стоять на постійному консульському обліку у закордонній дипломатичній установі України.

Такі громадяни, включно з чоловіками з 18 до 60 років, могли виїхати з України під час дії воєнного стану. Демченко каже, що тепер, коли змінилися деякі норма законодавства, такої можливості вони не мають.