Чотирилапі в офісі: чи долучились мешканці Дніпра до міжнародної акції

maxresdefault - 2024-06-22T054748.755

Чотирилапого улюбленця можна привести в офіс. У всьому світі проходить акція «Візьми собаку на роботу». Цій ініціативі понад 20 років, започаткували її у США. Співробітники телеканалу ДніпроTV теж познайомили колег зі своїми собачками. Але акція покликана не тільки розважити одне одного, а ще й нагадати про тварин, які шукають собі господарів.

Наша колега Олеся прийшла на роботу зі своєю улюбленицею Віви. 

«Мені на початку було неочікувано привести Вівку на роботу. Я трішки переживала, як вона буде себе почувати тут, але мої колеги багато вже знають про неї, і вона тут як зірка. Її всі тискають, жмякають, водичку їй дають. Вона прям супер класно себе відчуває», – каже випускова редакторка – Олеся.

Флешмоб «Візьми свою собаку на роботу» дійшов до України у 2013 році. Мета цієї акції – змінити ставлення до собак у суспільстві. У Валерії дві собачки, і обох вона знайшла у волонтерів. Домашні улюбленці приходять з нею на роботу не тільки раз на рік. 

«Ми довго не дозволяли собі завести тваринку: то умов немає, то робота. А коли почалася війна, я з перших днів зайнялася волонтерством, і ми сиділи всією родиною та думали: а коли, якщо не зараз, ми заведемо тваринку? Перша наша тваринка була з Енергодара, тому що сім’я виїжджала з маленькими дітьми і не могла забрати з собою песика», – ділиться головна спеціалістка відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників ДМР – Валерія Лукомець.

Манюня – з Бучі. Дівчина забрала її до себе на початку великої війни. Нині навіть колеги звикли до такого співробітника.

«Колега із сусіднього кабінету дуже цікавилася породою тваринки, як доглядати, і її син дуже хотів таку ж саму маленьку, вони й завели, тільки чорну. Тваринка — це антистрес на роботі, і мені спокійніше, що вона зі мною», – розповідає Валерія Лукомець.

Телеведуча Оксана Немировська не залишає свого улюбленця Теді самого, тож його часто можна побачити в офісі і на зйомках. Окрім цього, він є зіркою програми «ТіпТоп».

Ця акція приносить користь, розповідають зооволонтери. Багато людей після знайомства з улюбленцями колег хочуть і собі завести чотирилапого друга. А під час війни тварин, які втратили домівку побільшало.

«Запитів досить багато, люди звертаються, просять допомоги, особливо військові беруть тваринок на утримання. Важливо зараз допомагати нам сюди, в Дніпропетровську область, тому що ми тут базуємося. Ми вже вивозимо тварин і за кордон, і в інші міста, але це дуже складно», – Діана Нахутіна – голова ГО «Save Animals Ukraine».

З початку великої війни волонтери організації «SAVE ANIMALS UKRAINE» вивезли з деокупованих чи прифронтових міст близько двох тисяч тварин.  

«Шукають притулок різні тварини: великі вівчарки, алабаї, породисті кішки, а іноді навіть черепахи», – зазначає Дана Нахутіна.

Зараз і волонтерам потрібна допомога з матеріалами і кормом для тварин — більш детальну інформацію шукайте у соцмережах: Facebook, Instagram.

Джерело: ДніпроТВ