Чотирьох ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС нагородили медалями «Захисник Вітчизни»

чорнобиль

У Дніпрі вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Захід пройшов за участі Голови «Натіва» міністерства прем’єр-міністра Ізраїлю. Чому саме 14 грудня шанують тих, хто рятував світ від наймасштабнішої екологічної катастрофи 20 століття? І скільки їх залишилось у Дніпрі?

Дніпрянин Дмитро Кутаков згадує перші хвилини у зоні екологічного лиха. Правоохоронець із колегами охороняв об’єкти та займався евакуацією. Загальну дозу  опромінення, яку отримав, добре пам’ятає.

“Я там провів півтора роки день удень, на ліквідації аварії, то в мене 37 рентген”, – каже ліквідатор аварії на ЧАЕС Дмитро Кутаков.

14 грудня вшановують ліквідаторів аварії на ЧАЕС. 37 років тому   завершили будівництво «Укриття» над зруйнованим четвертим енергоблоком. Дмитра Кутакова разом із побратимами запросили до Музею історії Дніпра.

“День вшанування участників ліквідації аварії на ЧАЕС – для моїх побратимів це як для наших батьків – Прапор Перемоги над Рейхстагом”, – стверджує голова Дніпровської міської спілки «Союз Чорнобиль України» Ігор Турчин.

Сьогодні четверо дніпрян отримали медалі «Захисник Вітчизни».

“Тих людей, які віддавали своє життя і здоров”я, поклали багато своїх зусиль на те, щоб нам сьогодні жилося набагато безпечніше, які змогли ліквідувати одну з найбільших техногенних катастроф 20 століття”, – коментує секретар Дніпровської міської ради.

В Ізраїлі проживають півтори тисячі ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Сьогодні у місті Ашдод відкривають монумент на честь тих, хто рятував світ від техногенної катастрофи. А у Дніпрі голова «Натів» міністерства Прем’єр-міністра Ізраїлю Алон Шоам вручив медалі і подяки дніпрянам, які перемогли некерований атом.

“Я хочу вам всім подякувати за ваш героїзм, тому що це не саморозумне, ви розумієте, що такі заходи робляться дуже рідко, але на жаль їх занадто мало, їх треба робити більше, і частіше пам’ятати. Пам’ятати – це відповідальність мого покоління. Це робимо досить добре в Ізраїлі, і, я бачу, що це триває і тут, за це спасибі велике”, – каже голова «Натів» міністерства Прем’єр-міністра держави Ізраїль Алон Шохам.

За розпорядженням міського голови Дніпра 1091 особі з інвалідністю, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, надали матеріальну допомогу на майже 5 мільйонів гривень. 

 

За матеріалами ДніпроTV.