Цифровізація Дніпра: які інноваційні проєкти впровадили для містян у 2023 році

o_1higoreu61s2f1pc4aes71v1ma77r

Упродовж 2023 року комунальне підприємство «єДніпро» розробило, впровадило чи удосконалило низку інноваційних цифрових проєктів. Головна мета – цифровізувати різні сфери для зручності мешканців. Наймасштабніший проєкт – «Цифрова освіта Дніпра».

На базі освітньої інформаційної системи виготовляють учнівські квитки. А ще це портал з особистими кабінетами директора/викладача, кабінетом батьків, чат-ботом, які своїм комплексним функціоналом роблять навчальний процес прозорим, зручним та диджиталізованим.

«У 2023-му проєкт модернізували до освітньої інформаційної системи відповідно до норм Міносвіти. Дніпро – перше місто в країні, де створено освітню інформаційну систему. За цей рік 33 тисячі дніпровських школярів ми забезпечили учнівськими квитками, з них 7 тисяч – діти ВПО. Ще один проєкт для учнів – MyBook. Це онлайн-портфель із підручниками за навчальною програмою. Діти можуть вчитись у будь-якому місці. На платформу вже додано 3 тисячі книг. Цього року ми масштабували цю платформу. Розробили мобільний застосунок MyBook. Впровадили новий розділ у MyBook – книги для дорослих», – розповів під час підсумкового брифінгу директор КП «Цифрова трансформація та автоматизація інформаційних процесів міста «єДніпро» ДМР Артем Трапезніков.
Також модернізовано й платформу для підготовки учнів до Національного мультипредметного тестування. Розроблено 116 лекцій та понад 1 500 тестів від найкращих викладачів Дніпра. Кожен 11-класник має змогу безкоштовно готуватись до НМТ на згаданому ресурсі.  

Ще один розроблений проєкт для вступників – платформа «Обирай своє майбутнє», де можна ознайомитися із закладами вищої освіти Дніпра. Для абітурієнтів спростили вибір навчального закладу, об’єднавши всю потрібну інформацію на одній платформі.

Платформа «Українською, будь ласка!». Тут можна перевірити свої знання з української мови за допомогою онлайн-тесту, отримати сертифікат та навчальні курси з предмету тестування. 6 373 особи вже пройшли тест на платформі.

«Також створили платформу «Дошкільнятко» для оптимізації процесу навчання дітей дошкільного віку. Наприклад, розділ математика/логіка налічує безліч цікавих вправ. І розроблені вони саме під вік дитини у садочку. Малеча може вивчати цифри, вчитись їх писати, вирішувати невеликі завдання на логіку», – зазначив Артем Трапезніков.
У 2023 році КП  «єДніпро» розширило напрям цифровізації міста. Окрім освітнього, додався ще й соціальний. Розробили сайт «В!ЙНА». Серед іншого тут інформація про героїв, які народилися, проживали та працювали у Дніпрі.

Ще один соціальний проєкт – платформа «Ритуальні послуги». На сайті мешканці міста можуть  забронювати місце на кладовищі для загиблого родича.

«Цього року працювали не лише над проєктами, а і над укладанням важливих угод. Одна з таких – підписали меморандум про співпрацю з одним із мобільних операторів. Він надав 50 % знижку (на 12 місяців) на пакет послуг мобільного оператора для працівників шкіл міста», – додав Артем Трапезніков.

За матеріалами Дніпро ТV.