Де в Україні знаходяться найбільші родовища рідкоземельних металів

97_main-v1738670672

Понад 50% родовищ рідкоземельних металів України опинилися в зонах бойових дій або під тимчасовою окупацією. Про це повідомляє «Наше місто» із посиланням на The Independent.

Україна володіє значними запасами стратегічних корисних копалин, які мають важливе значення для промисловості та енергетики. Зокрема, титанові родовища розташовані в Житомирській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Київській областях, а літієві – в Кіровоградській, Донецькій та Запорізькій.

 Критично важливі запаси кобальту, нікелю та урану також зосереджені в центральних та східних регіонах України. Проте через війну доступ до значної частини цих ресурсів обмежений, а розробка ускладнена або взагалі неможлива.

Загальна вартість мінеральних ресурсів, які знаходяться на територіях, анексованих росією у 2022 році (Донецька, Луганська, частина Запорізької області), оцінюється у понад 6 трильйонів фунтів стерлінгів. Окремо Крим, який росія окупувала у 2014 році, містить корисні копалини на суму 165 мільярдів фунтів.

Дніпропетровська область, яка межує з окупованими територіями, має ресурси, оцінені у 2,8 трильйона фунтів стерлінгів. Однак через бойові дії і безпекові ризики їх розробка також значною мірою обмежена.

Фахівці зазначають, що навіть після деокупації регіонів, повноцінний видобуток рідкоземельних металів в Україні вимагатиме значних інвестицій і стабільної політичної ситуації.