День обіймів у Дніпрі: Як знайти способи підтримки себе та близьких

419201497_341781202063404_1016252339762615385_n

Зараз, коли ми всі перебуваємо у доволі важкому психологічному стані, дуже важливо якомога частіше підтримувати один одного. І не лише словами, а й дотиками. Міжнародний день обіймів, який відзначається 21 січня, є чудовим приводом зайвий раз продемонструвати рідним та близьким свою любов та турботу, пише «Наше місто».

Свято виникло в Америці


Це романтичне свято виникло у США.  Це було у 70-ті роки минулого століття.  Швидше за все традицію обійматись  наприкінці першого місяця зими запровадили студенти. Вони стали обіймати один одного без будь-якого підтексту. Саме тому досі вважається, що в цей день отримати свою порцію обіймів може навіть стороння людина, яку хочеться приголубити.

Спочатку це був зовсім не всесвітній, а Національний день обіймів. Він відзначався виключно в Америці. Але незабаром отримав таку популярність, що поступово поширився і в інших країнах. Згодом День обіймів став святкуватися в усіх куточках земної кулі.  Зараз для того, щоб висловити свою причетність до цієї події, 21 січня  бажано обійняти якомога більшу кількість людей. Ну а тих, хто для вас близький та дорогий, взагалі обов’язково. 

Тиск знижується, окситоцин підвищується


Обійматись не тільки приємно, а й корисно для здоров’я. Про це свідчать різноманітні медичні дослідження.   Торкаючись один одного, люди передусім отримують насолоду від самого процесу тактильного контакту – без будь-якого натяку на сексуальний підтекст. Під час щирих обіймів відбувається обмін душевним теплом та енергетичними імпульсами. Завдяки обіймам з нашим організмом відбуваються справжні дива. Ось перелік лише деяких з них:

– підвищується рівень гемоглобіну в крові;
– нормалізується артеріальний тиск;
– покращується самопочуття завдяки виробленню окситоцину;
– попереджаються серцеві захворювання, оскільки дотик до іншої людини знижує стресс.
А ще обійми дуже ефективно допомагають у боротьбі з фобіями та позначаються на інтелекті.

Для того, щоб дитина виросла розумною, обіймати її потрібно не менше семи разів на день.  Та й дорослим обнімання не завадять.  Причому, чим старша людина, тим більше їй це треба для нормалізації душевного та фізичного самопочуття.

Для кожного з нас обіймашки є потужним антидепресантом, який здатен притупити душевну біль. До того ж ті, кого часто приголублюють, стають більш впевненими в собі. Тож цей процес є корисним для всіх – для дітей, дорослих і навіть тварин. Саме завдяки обіймам легко висловити те, про що ми, можливо, соромимось говорити вголос.

Психологиня пропонує гру в «Обійманці»


Зараз ми, українці, живемо у дуже жорстких реаліях війни. Недивно, що психологи радять якомога частіше обійматись – це надасть таке бажене відчуття захисту та підтримки. Особливо це стосується батьків та дітей. Психологиня Світлана Ройз нещодавно розробила гру, яку назвала «Обійманці».

svitlana-roiz-800x800

За матеріалами Наше Місто.