День з екіпажем "Австрійки": як госпітальєри безупинно транспортують поранених героїв з прифронвових міст до лікарень Дніпра та області

maxresdefault (14)

«Госпітальєри» - це добровольчий батальйон парамедиків, які захищають Україну. Команда "Дніпра Оперативного" провела день із легендарним евакуаційним автобусом «Австрійка» та розповість вам про будні парамедиків і історії поранених захисників незалежної України.

Волонтерська організація парамедиків була заснована у 2014 році медичною працівницею, військовослужбовицею і волонтеркою Яною Зінкевич. Гасло госпітальєрів – «Заради кожного життя». Їхня місія - допомагати пораненим на полі бою, евакуювати поранених, надавати допомогу у реабілітації і доставляти загиблих по країні для подальшого поховання. Екіпаж «Австрійки» перевозить поранених у шпиталі Дніпропетровської області.

Феб, командир екіпажу «Австрійки», зазначає, що їхня місія полягає в тому, щоб підтримувати військову медичну логістику, розвантажувати їх напрямки та стабілізувати важких поранених. Вони доправляють їх з прифронтових шпиталів та стабілізаційних пунктів у госпіталі, які знаходяться далеко від лінії фронту. За словами Феба, госпітальєри відрізняються своєю філософією поваги до кожного пораненого як до захисника і героя України. 

За день «Австрійка» може виїхати на декілька евакуацій. Робочій день екіпажу починається тоді, коли є запит - і посеред ночі в тому числі. Робота 25 годин на добу, 8 днів на тиждень.

Сьогодні «Госпітальєри» – потужна організація зі своїми традиціями. Це не тільки евакуаційний бус - це величезна команда з 360 парамедиків. Доєднатись до них можна, пройшовши вишкіл. Один з госпітальєрів сьогодні вийшов на свій перший рейс. 

Джаред розповідає, що багато чому навчився і він дуже задоволений таким першим досвідом. Він підкреслює, що «Госпітальєри» – організація з історією, це про компетентність та професіоналізм в тактичній медицині, це батальйон-легенда добровольчого руху.

По декілька годин в дорозі. За цей час за військовими доглядають і надають всю необхідну допомогу. Особлива увага до лежачих - «Австрійка» має в комплекті апаратуру і медичне забезпечення для стабілізації і термінових заходів. Розвозять військових по лікарнях, а потім на базу, готуватися до наступного виїзду.

Госпітальєр Зоря на війні з 2014 року, вона служила в 61 госпіталі, потім у 28 бригаді. На Майдані вона також була, де все почалося. Каже, вже там бачила і смерті, і сортування. Найстрашніше для Зорі - втратити побратима, на другому місці – сортування. Це залишиться з нею на усе життя. 

Медичне сортування, про яке говорить Зоря - процес визначення пріоритету надання допомоги пацієнтам в залежності від складності їхнього стану. Кожного разу це - компроміс. Жорстокі будні медиків. У кожного госпітальєра є власні травмуючі спогади.

Госпітальєри існують за кошти волонтерів і благодійників. Щоб полегшити фінансове навантаження на батальйон, тримають власне невеличке господарство. Жартують, що їх на базі дуже багато та всіх треба годувати.

Крім того, Феб розповів історію назви легендарного автобусу, який «бачив» так багато. Як виявилося, до «Австрійки» у них був «Кракен». Але, він був знищений у ДТП, в якій постраждали їх побратими і посестри. У тому автобусі була анастезіологиня з Австрії Фраушер, мала позивний Австрійка, і вона загинула внаслідок аварії. Її мамі пообіцяли, що наступний автобус назвуть на честь дочки. І тепер «Австрійка» продовжує далі рятувати життя.

Детальніше про виїзд «Госпітальєрів» дивіться у нашому сюжеті: