Держпродспоживслужба роз'яснила, чи підлягає поверненню акційний товар

akciini-tovari-amp

Акційні товари — це ті, що продаються зі знижкою або за спеціальною ціною. Такі товари часто зустрічаються в магазинах під час розпродажі, сезонних знижок або інших маркетингових заходів. Проте, чи можливе повернення такої продукції та які є виключення, детальніше розповість «Дніпро Оперативний».

Які права мають покупці акційного товару

Споживачі мають можливість обміняти товар неналежної якості на інший протягом двох неділь з моменту покупки відповідно до статті 9 Закону України "Про захист прав споживачів". Тобто покупці акційного товару мають ті ж самі права, як і покупці звичайних товарів.

Зокрема:

На отримання повної та достовірної інформації про товар, включаючи його характеристики, ціну, умови гарантії та повернення.
На якісний товар, який відповідає вимогам законодавства та встановленим стандартам.
На обмін товару протягом двох неділь з дня покупки, якщо споживач не був задоволений його зовнішнім виглядом, розміром, формою або іншими характеристиками.
На повернення товару неналежної якості протягом гарантійного терміну.

При поверненні акційного товару покупець має право отримати назад гроші, які він заплатив за товар, або замінити товар на інший належної якості.

Коли і як можна повернути акційний товар

Для обміну акційного товару покупець повинен звернутися до продавця протягом 14 днів з дня покупки. При цьому виріб повинен бути в цілісності, не пошкодженим, не використаним та мати всі ярлики та бирки, як у момент купівлі. 

Водночас продавець має право відмовити в обміні акційного товару, якщо продукт не відповідає цим критеріям.

Які винятки існують для повернення акційного товару  

Право на обмін акційного товару на інший належної якості поширюється на всі товари, крім тих, що перебувають у списку не підлягаючих обміну та поверненню, затвердженим постановою Кабміну України від 19 березня 1994 року № 172.

До переліку входять: продукти харчування, лікарські препарати, товари призначені для догляду за тілом, парфумерія та косметика, товари виготовлені з пера та пуху птахів, іграшки для дітей, пристрої, призначені для куріння або гри на музичних інструментах, бритви та гребенці, рукавички, панчохи, шкарпетки, тканини та килимові вироби, постільна та натільна білизна, аерозолі, книги, газети, журнали та інші видання, які містять текстову та графічну інформацію, будматеріали, які змінили свій первісний вигляд, тобто були відрізані, відсипані чи розкроєні, товари виготовлені із штучного або натурального волосся, товари для дітей, такі як: підгузки, пелюшки, дитяче харчування, іграшки та інші, манікюрні інструменти та ювелірні вироби 

Щоб захистити свої права при покупці акційного товару, покупець повинен:

важно ознайомитися з інформацією про товар, яка повинна бути надана продавцем.
Зберігати чек або інший платіжний документ, що підтверджує купівлю.
Обстежити товар при покупці, щоб переконатися в його цілісності та відсутності дефектів.
Зберігати товар в цілісності та не використовувати його до закінчення строку обміну або повернення, якщо є підозри, що товар не не відповідає всім необхідним нормам

У разі порушення прав покупця, він має право звернутися до продавця, Держпродспоживслужби або до суду.