"Ділитися життям": як пройшла прем'єра фільму про донорство

maxresdefault - 2024-06-18T183253.472

На прем’єру документального фільму про донорство завітали ті, хто добровільно надає свою кров для переливання хворим. У кінострічці «Ділитися життям» показані історії пацієнтів, лікарів та донорів, які разом борються за життя. Серед перших глядачів – Дмитро Бондаренко. Чоловік вже здав 20 літрів крові.

На прем’єрі були присутні особливі гості – постійні донори крові та плазми. Дмитро Бондаренко почав здавати кров, коли був в армії. І з тих пір не зупинявся. Тим більше, що з початком війни з’явилось більше тих, кого треба терміново рятувати.

В’ячеслав разом зі своєю дружиною мають добру традицію. З 2019 року подружжя постійно здає свою плазму.

“Ми з дружиною приходимо разом і здаємо разом, тобто у нас донацій порівну. Ми найбільше здавали як пара, як разом, тобто у нас більше 150 донацій на двох”, – розповідає поліцейський В’ячеслав Ісаєв.

Героями фільму стали звичайні українці. Усіх об’єднує одне – вони отримали шанс на життя завдяки донорам. Акцент зроблено на історії військового Романа, який на війні втратив обидві ноги. Завдяки донорській крові він зміг вижити, зараз продовжує боротися за своє нове життя та допомагати побратимам.

“Я їм буду до кінця свого життя вдячний. Хочу сказати людям, які ще не розуміють що це як механізм – людина воює, отримує поранення він має знати що йому допоможе людина яка може принести свою кров, яка врятує життя. Цей механізм повинен бути сполучений. Ти можеш не бути воїном не йти на фронт воювати, може у тебе не вистачає грошей робити донати на зсу но кров ти можеш піти здати, яка врятує життя”, – каже ветеран Роман.
Оксана Мулярчук у вступному слові перед показом зазначила – у наш час надважливо популяризувати донорство.

“Вдумається, лише 20 років тому суспільство визнало, що донор такий важливий, що повинен бути спеціальний день для того, щоб йому подякувати? І ми всією нашою мережею донорських плазмацентрів, в тому числі і нашим плазма центром в місті Дніпро проводимо заходи, на яких ми показуємо фільм, який ми зняли спеціально для наших донорів, для наших партнерів, для наших лікарів, для наших пацієнтів. Це 25 хвилинний документальний фільм про пацієнтів та історії донорів”, – розповідає директорка мережі донорських центрів Оксана Мулярчук.
Стати донором крові просто – достатньо бажання та відсутність медичних протипоказань. І, звісно, треба бути повнолітнім.

Джерело: ДніпроТВ