“Дім далеко від дому”: в онкоцентрі працює школа Супергероїв для юних пацієнтів

maxresdefault (75)

15 лютого Всесвітній день педіатричного онкопацієнта. Кожного року в Дніпропетровський області близько 80 родин дізнаються про онкологічний діагноз у їх дитини, а лікарня стає їх другим домом. Тому в закладі організована робота справжньої Школи Супергероїв, де діти можуть отримувати лікування, не перериваючи навчання. До уроку супергероїв долучились журналісти ДніпроTV.

14-річна Женя лікується в онкоцентрі вже 8 місяців. Весь час вона продовжує навчатися.

“Я навчаюсь у своїй школі, а тут приходжу на якісь заняття. Я проводжу тут час з кимось. Вчора було свято, ми робили валентинки та печиво. Тут багато чого цікавого”, – каже пацієнтка Євгенія.
Інколи заняття проходять прямо у ліжку. Мама задоволена – донька не тільки спілкується з однолітками, а ще й може навчатися

“Це не дуже напружує дитину, вона дуже задоволена і така форма навчання їй дуже подобається. Тут часто проводять майстер-класи, що також дуже відволікає від лікарні. Якщо дитина почувається добре, то може піти і позайматися в класі або навіть у палаті. У Жені болять ноги, тому вчителі заходять до неї і вони займаються”, – розповіла мати Євгенії Вікторія.
Сусідка по палаті та подруга Жені Юля більше любить гуманітарні предмети.

“Мені подобається вчителька літератури. Вона вчителька літератури, української мови та зарубіжної літератури. Там ми спілкуємося на уроці, вона щось пояснює”, – ділиться пацієнтка Юлія.
Вчителі, які працюють у лікарні, називають себе безкоштовними репетиторами від держави. У Дніпрі освітній проект “Школа супергероїв” стартував у 2022 році.

“Це як звичайна школа, але ми не ставимо оцінок дітям, а допомагаємо надолужити прогаяне в навчанні, щоб запобігти виникненню освітніх втрат. Дитина не відстає від своїх однокласників і не втрачає зв’язок з навчанням. В онкологічному відділені діти знаходяться довго, це стає фактично їх другий дім. Ми прагнемо створити атмосферу звичайного життя”, – зазначила завідувачка освітнього центру “Школа Супергероїв” у Дніпрі Анна.
У медзакладі не забувають підбадьорювати дітей. До дня педіатричного онкопацієнтатут організували тематичну фотовиставку.

“На зображеннях цієї виставки – наші діти з онкогематологічного центру, які тут проходили лікування. Це діти, які перемогли це страшне захворювання. Ми маємо їх постійно підбадьорювати та дарувати їм позитивні емоції. Вони маленькі і не розуміють, що з ними відбувається. Ми маємо їх підтримувати”, – сказала дитяча лікарка-гематолог Наталка.
Кожного року в Дніпропетровський області близько 80 родин дізнаються про онкологічний діагноз у їхньої дитини. І поки регіон займає не почесне друге місце у цій сумній статистиці.

Джерело: "ДніпроТВ"