«Для безпеки дніпрян ремонтуємо укриття у будинках ОСББ/ЖБК», – черговий по місту

o_1hd1qb5qj1k1i10qg142n1oc7praa

У місті Дніпро ведуться роботи з ремонту укриттів у будинках, які належать ОСББ/ЖБК. Фінансування цих робіт здійснюється за рахунок міського бюджету, відповідно до заявок голів об’єднань. Головна мета цих робіт - забезпечити відповідність встановленим нормам.

На поточний рік було заплановано відремонтувати десять укриттів. У п'яти з них роботи вже завершено, а решта знаходяться в процесі виконання.

Наразі триває ремонт укриття в будинку ОСББ "Робоча 178". Директор департаменту з питань самоорганізації населення міськради, Святослав Ткаченко, відвідав цей об'єкт 18 жовтня для інспекції робіт. Він цього дня є черговим по місту. 

«Загальна площа цього укриття – 120 квадратних метрів. Є три входи та можливість аварійного виходу через вентиляційну шахту. Для облаштування укриттів у будинках ОСББ/ЖБК підходять підвальні та цокольні приміщення. Вони мають відповідати певним нормам: вхід 2 м заввишки, загальна площа приміщення від 50 кв. м – повинні бути обов'язково 2 входи. Висота приміщення від 1,8 м. Відсутність комунікацій на шляху евакуації, транзитних труб. Якщо є труби водопостачання, то вони мають перекриватись у приміщенні», – зазначив Святослав Ткаченко.

Голова правління ОСББ «Робоча 178» Андрій Глущенко зазначив: «З початку повномасштабного вторгнення власними силами прибрали у підвальному приміщенні нашого будинку. Однак все одно потрібен був ремонт. Звернулися до відповідного департаменту мерії. Роботи ще тривають. Упродовж трьох тижнів уже планують закінчити. Нині зробили шпаклювання стін. Ще закінчать робити комунікації, вентиляцію. Буде тут два санвузли, кімната матері та дитини. Дуже вдячні за проведення ремонту». 

Під час інспекційного об’їзду черговий по місту перевірив і ремонт ліфтового обладнання у будинку ОК «ЖБК № 361» (вул. Івана Багряного, 13). 

«Поточний ремонт тут виконали за муніципальною програмою співфінансування: 25 % сплатили мешканці, а 75 % – міський бюджет. Замінили станцію керування та проводи до неї. Попередня станція була вже в аварійному стані. Ремонт закінчено, ліфт справно працює. Нагадаю, що капітальні ремонти ліфтового обладнання, яке теж в аварійному стані, виконуємо на умовах співфінансування. Мешканці сплачують лише 10 % від вартості робіт, решта 90 % покриває міський бюджет», – прокоментував Святослав Ткаченко.

Голова правління ОК «ЖБК № 361» Світлана Іванова додає: «Стара станція управління постійно виходила з ладу. А відтак – ліфт часто не працював. Тож подали заявку на ремонт на умовах співфінансування. Усе гарно зробили – і маємо нову станцію керування. Дуже добре, що у місті є муніципальна програма, яка допомагає виконувати ремонти. Своїми б силами ми цього не зробили. На наступний рік теж подали заявку вже на капітальний ремонт ліфтів у двох інших під’їздах».

З початку року у Дніпрі за згаданою програмою виконано поточний ремонт 33 ліфтів, капітальний – 70-ти.