Дніпро надав адресну матеріальну допомогу дніпрянам за 2023 рік на понад 35 млн грн 

gryvnja

У Дніпрі мешканці міста, які опинилися у складних життєвих ситуаціях, мають право на отримання адресної матеріальної допомоги. Серед іншого йдеться про такі ситуації, як хвороба, пожежа або стихійне лихо та інші обставини, наслідки яких мешканці не можуть подолати самостійно.

Дніпрянка Аліна Співакова цього дня подала заяву на адресну матеріальну допомогу. Жінка дуже вдячна за можливість отримати таку  необхідну поміч.

«Раніше мені зробили операцію і потрібні були кошти на реабілітацію. За порадою знайомих, звернулася із заявою до міського голови Бориса Філатова щодо отримання матеріальної допомоги на реабілітаційні заходи. Також вказала такий важливий для мене нюанс, як оперативність  надання матдопомоги. Була приємно вражена тим, що досить швидко отримала кошти. Це так було для мене важливо. Дуже вдячна за це. Вже такий вік маю, що знову потрібна допомога на ліки. Тому зараз теж подала заявку на матеріальну допомогу. Словами не передати  вдячність керівництву міста про таке піклування про мешканців, які опинилися у складних життєвих обставинах. У складні часи місто так активно допомагає фронту і не забуває про містян. Це так цінно», – каже Аліна Співакова.

Дніпрянин Дмитро Рабатягін теж подав заяву на отримання матеріальної допомоги.

«Вже не вперше отримаю таку матдопомогу від міста. У попередні роки, як і зараз, потрібна на ліки. Пенсія зовсім невелика. Тож така поміч необхідна мені. Це дуже цінно, що місто так допомагає містянам, які цього потребують», — підкреслив пан Дмитро.

За словами начальниці управління соціального захисту департаменту соціальної політики ДМР Ірини Максименко, адресна матеріальна допомога виплачується раз на рік за згаданих обставин. Її розмір визначається рішенням міської комісії щодо призначення та надання адресної матеріальної допомоги окремим категоріям громадян. Сума допомоги не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року.

«За 2023 рік матеріальну допомогу від міста отримали 4 541 особа на загальну суму 34 млн 273 тис. грн. Із них на лікування від наслідків ворожих ракетних обстрілів — 66 осіб  на 1 млн 160 тис. гривень. У цілому 99 % отримання такої допомоги пов'язане з лікуванням чи реабілітацією. З початку року, станом на 1 березня,  матеріальну допомогу отримали вже 220 осіб на загальну суму 2 млн 342 тис. грн. Звертаю увагу містян, що не потрібно намагатися поспішати на початку року подати відповідні заяви. Кошти пропорційно розподіляються на кожен місяць. Пакет документів до заяви максимально простий. Це паспорт, ідентифікаційний код, доходи за останні три місяці. Якщо, наприклад, допомога на лікування, то медичну довідку, де вказано, чого саме потребує людина. Довідку про склад сім'ї ми з реєстру беремо самостійно», — зазначила Ірина Максименко.  

Для призначення адресної матеріальної допомоги необхідно залишити заяву та документи у скриньці для звернень громадян за адресою: просп. Дмитра Яворницького, 75, 49000. Заяву та документи також можна надіслати поштою за вказаною адресою. Детальний перелік документів розміщений на сайті.