
У Дніпрі продовжують очищати місто від сміття. Влада реагує на численні звернення щодо відходів, які недобросовісні перевізники чи самі мешканці залишають на вулицях та прибудинкових територіях. Цього разу прибрали територію біля контейнерного майданчика за адресою: Мамаєва балка, 1. «Тут сміття вивозилось за графіком, проте баки були переповнені і навколо теж було багато відходів. І це попри те, що на цій ділянці величезні контейнери «Кубо». Ба більше, окрім побутових відходів, контейнери були заповнені будівельним сміттям. Вкотре нагадуємо, що його викидати у контейнерні баки суворо заборонено. Щоб вивезти будівельне сміття, необхідно укласти договір з перевізником, який працює з полігоном «Правобережний». Після нашого візиту цю ділянку вже привели до ладу», — каже заступник директора департаменту екологічної політики Дніпровської міськради Ярослав Крисько, який 10 липня є черговим по місту. Він також наголосив, що залишення будівельного сміття на вулицях або біля контейнерів є порушенням Закону України «Про управління відходами» та Правил благоустрою міста Дніпра. За скидання будівельного сміття у контейнери для побутових відходів та на контейнерні майданчики передбачена адміністративна відповідальність згідно зі статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штрафи від 340 до 1360 гривень для фізичних осіб. А для ФОПів та посадових осіб підприємств — від 850 до 1700 гривень.
Також співробітники департаменту проінспектували суб’єктів господарювання на житловому масиві Покровський, 5. Перевіряли наявність договорів на вивезення сміття. Місцеві мешканці повідомили про незадовільний санітарний стан прилеглої території та контейнерного майданчика, а також можливу відсутність договорів на вивезення ТПВ у деяких підприємців. «За результатами перевірки — низка приписів. У разі невиконання вимог, підприємці отримають протокол. Ці суб’єкти підприємництва будуть притягнені до адміністративної відповідальності. Протокол розглядатиме адмінкомісія Дніпровської міської ради, яка ухвалить рішення щодо накладання штрафу», — зазначив Ярослав Крисько.
«Ми перевірили наявність договорів на вивезення ТПВ у 14 суб’єктів господарювання. Було надано 11 приписів. На виконання зауважень — 3 дні. Але за практикою, люди після наших роз’яснень укладають договори і до протоколів справа не доходить», — розповіла завідувачка сектору санітарного відділу екологічного контролю управління комунальної екології департаменту екологічної політики Наталія Бовкун. Загалом з початку року проведено 111 перевірок суб’єктів господарювання на предмет укладення договорів на вивезення ТПВ, надано 63 приписи, які були виконані.
Якщо ви помітили перенакопичення сміття або несанкціоноване звалище, звертайтеся на єдину гарячу лінію міської ради: (056)732-12-12, (095) 732-12-12, (096) 732-12-12, (073) 732-12-12 безкоштовно.