«Дніпро. Різдво. Разом». У місті продовжується фестиваль, який популяризує українські традиції

photo_2023-12-19_10-51-23 (6)

У Дніпрі відбувся перший півфінал конкурсу "Обрядове дійство" в рамках фестивалю "Дніпро. Різдво. Разом". Сьогодні на сцені Дитячої музичної академії ім. М. Різоля виступили колективи, які представили свої інтерпретації традиційних українських обрядових дійств, таких як колядки, щедрівки та інші.

«У кожній команді беруть участь як школярі, так і дорослі: вчителі або батьки. Конкурс відбувається у декілька етапів. Перший – зимовий «Tik-Tok Fest». Діти знімали відео, поширювали у тіктоці, збирали лайки та коментарі. Взяли участь 69 команд. 45 з них пройшли у півфінал. А 15 вийшли сьогодні на сцену», – розповідає Анна Яцкевич, заступниця начальника відділу організаційної роботи управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР. 

Колядував, але зі сцени, другокласник Микола Синець. «Лячно не було, бо я вже співав та танцював народні танці перед великою кількістю людей. До того ж заспівали пісню про ЗСУ». 

Виступи учасників оцінювало журі. Це – діячі культури. Деякі зараз боронять Україну. 
«Важливо відроджувати неймовірно багаті українські різдвяні традиції й загалом культуру нашої держави. Приємно дивитись, що від малого до великого співають наші щедрівки. А ще – це вже формат великого фестивалю», – ділиться член журі, режисер міських заходів, а зараз начальник служби зав’язків з громадськістю 46-ї аеромобільної бригади десантно-штурмових військ Олександр Невідомий. 

Нагородження переможців відбудеться напередодні Різдва – 24 грудня.