Дніпро рятує собак-переселенців: подробиці (фото)

photo_2022-04-29_18-02-17

Відповідальність за тих, кого приручили, не зменшується у воєнний час. Навпаки, почуття загострюються, і сторінками соцмереж гуляє багато історій не лише про жахливі емоції через вимушене розлучення з домашніми улюбленцями, а й такі, що завершуються хеппі-ендом: люди евакуюються з небезпечних районів разом з тваринами. Як рятують собак-переселенців у КП "Зооконтроль" у Дніпрі повідомив сайт "Наше Місто", передає Горсовет.

Міське комунальне підприємство «Зооконтроль» швидко переорієнтувалося на потреби часу і надає можливість влаштувати сотні тварин.

photo_2022-04-29_18-01-45

Зараз в нас перебуває близько 200 тварин, — розповідає начальник відділу реєстрації КП «Зооконтроль» Ірина Пономаренко. — У кожної – своя історія, яку пропускаємо крізь себе. Ми не були готовими до такого, але маємо бути сильними. Людям, які виїжджають із зони бойових дій, набагато страшніше. Ми бачимо, як приїжджають обстріляні машини, люди у стресовому стані, тварини також. Треба заспокоювати не лише тварин, а й людей. Для багатьох стає відкриттям наявність такої організації, як наша – не у всіх містах є «Зооконтроль». Тому треба все пояснювати, показувати умови. Деякі просто приносять своїх улюбленців на руках: ті хворіють, а там, звідки вони, немає ліків, клініки не працюють. Ми усім надаємо допомогу.

Майже всі собаки, що знайшли прихисток у «Зооконтролі», великих порід. Це не дивно, адже маленьких друзів забрати із собою легше, а от перевезення великих не кожному до снаги. Більшість у окремих вольєрах, але є й такі, що мешкають разом. Ірина Пономаренко пояснює: якщо декілька тварин прибули з однієї родини, їх не розлучають.

photo_2022-04-29_18-02-11

Почувши знайомі кроки та голос, чотирилапі підхоплюються, підсуваються ближче до решітки. Деякі гавкають – намагаються привернути до себе увагу. Ірина підходить, вітається з кожним, чухає, розмовляє, пригощає собачими смаколиками.

photo_2022-04-29_18-02-04

Ось ця лабрадор Кетті любить поїсти. Вона робоча собака прикордонників, а в нас на перетримці, поки власник служить. Хоч і службова, але дуже добра", - пояснбє Ірина Пономаренко.

photo_2022-04-29_18-01-59

Ще більше щемить серце від історії іншого лабрадору. Собака разом з хазяїном два тижні просидів у підвалі – з їжі був лише хліб, який вони ділили на двох. Власник і з собою у тимчасовий прихисток дав другу хліб та улюблену іграшку – жовтий м’ячик. У «Зооконтролі» довелося навіть докласти зусиль, аби тварина почала споживати належну їжу. Зараз все добре – собака адаптувався та отримує повноцінне харчування.

photo_2022-04-29_18-02-34

Не можуть залишити байдужими й великі сумні очі сенбернара. У них, здається, весь біль Краматорська, звідки собаку вивезли наші військові. Доля господарів невідома – сенбернара знайшли пораненого просто неба. Дорогою до Дніпра він отримав нове ім’я Алі та нового хазяїна – один військовий забере його додому. Собаці прооперували задні лапи, прогнози з одужання наразі позитивні, хоча одну лапу він ще підсвідомо береже, не наступає на неї.

photo_2022-04-29_18-02-29

…Кваліфіковано спрацювали ветеринари і у лікуванні термоопіку чорнявого песика. Рана поки що виглядає, як у поганому фільмі жахів, але вже незабаром перев’язки зроблять свою справу, і собака буде готовий до виписки.

photo_2022-04-29_18-02-42

Із радістю дізнаємось, що переважна більшість тварин тут – на перетримці. Їх не кидають, а планують забрати додому чи до нового житла. Кидаючи все, тікаючи з мінімумом речей, люди не полишили пухнастих вірних друзів. У «Зооконтролі» зібралися чотирилапи мешканці Волновахи, Харкова, Ізюма, Краматорська, Лисичанська. Їх доглядають, годують, у разі потреби лікують.

Всього зараз тут близько 200 тварин. Багатьох привезли самі власники, декого – волонтери, а до міні-притулків чи у разі необхідності евакуювати велику кількість улюбленців фахівці «Зооконтролю» виїжджають самостійно на спеціальному великому автомобілі.

Місця ще є, хоча тварини прибувають й прибувають. Тому співробітники разом з підопічними будуть дуже вдячні за допомогу з кормом. Він потрібен постійно, адже прогнозувати кількість гостей і тривалість їхнього перебування у вольєрах неможливо. Як допомогти або дізнатися про можливість евакуювати тварин можна за контактами «Зооконтролю», що вказані на фейсбук-сторінці заступника мера Дніпра Михайла Лисенка: 068 828 2255.

photo_2022-04-29_18-01-52