Дніпро у трійці лідерів: 72 дніпрянина та ВПО отримали гранти на розвиток власної справи

o_1go6st6iu6e619hrs5b8u21o981j

Дніпро потрапив у трійку лідерів як місто, яке подало найбільше заявок на гранти урядової програми єРобота для започаткування бізнесу. Загалом, за пів року існування цієї програми у Дніпрі гранти  отримали 72 дніпрянина та ВПО. Кожен переможець взяв на себе зобов’язання створити від 1 до 25 робочих місць у Дніпрі і справно платити податки не менше 3 років до бюджету міста. 

Серед переможців і Тетяна Переверзева. Жінка в квітні мусила покинути рідний Краматорськ через війну. Нове життя вирішила розпочати у Дніпрі та відкрити власний швейний бізнес. Деякий час Тетяна приходила до тями після пережитого і вже влітку розпочала активно працювати: шила одяг на замовлення, зокрема, робила головні убори нашим захисникам. Але найбільше хотіла здійснити головну бізнес-ідею - створити власний бренд жіночого одягу «plus size». 

«Я дізналась про те, що можна отримати грант за програмою єРобота, тож подала заявку через портал «Дія». Написала бізнес-план і потім ще його тричі переробляла. Тож після цілого ряду напрацювань мені вдалось отримати 250 тис. грн від держави на відкриття власної справи. Вже зареєструвала ФОП, відкрила рахунок у банку і очікую на ці гроші. Планую витратити їх на оренду приміщення та закупівлю обладнання. Також хочу створити два робочих місця та взяти у команду двох швачок», - зазначила володарка гранту від єРобота Тетяна Переверзева. 

Переселенець із Курахового, що на Донеччині, Сергій вже не вперше бере участь у різних міжнародних програмах щодо підтримки свого бізнесу. Нещодавно він отримав 800 тис. грн на відкриття швейного виробництва. А тепер хоче подати заявку через єРобота на отримання 250 тис. грн, аби покрити оренду, закупити матеріали для пошиття військової амуніції та створити нові робочі місця для дніпрян та переселенців. 

«За рахунок міжнародного гранту нам вдалось придбати обладнання та для початку створити 5 робочих місць. Але тепер ми хочемо розвивати цю справу задля допомоги нашій країні, тож подамо на грант від єРобота. Ми вже підприємство зареєстрували у Дніпрі. Тож сподіваємось отримати гроші та створити ще нові робочі місця», - зазначив Олександр. 

Ще одна переселенка з Краматорська Олена Кучерук планує подати документи на грант на 8 млн грн для розширення власного бізнесу, а саме промислового швейного підприємства. Жінці теж довелось розпочати друге життя у нашому місті. Тут, у Дніпрі, їй вдалось підшукати приміщення, встановити обладнання. А серед знайомих та через соцмережі знайшла співробітників, у тому числі – переселенців. І так з'явилися замовлення: постільна білизна, флісовий одяг, спальні мішки. Але у її планах – розширити виробництво спальників та туристичних виробів. Якщо жінка зможе отримати грант від держави на суму 8 млн грн, то таким чином у Дніпрі з?явиться не просто ще 25 робочих місць, а й ціле підприємство легкої промисловості.

«Своя справа – це найкраще, що можете трапитися з тобою. Спершу робиш, працюєш, а потім з'являються можливості. Потрібно вкладати сили та ресурси, а потім прийде віддача, до цього треба бути готовим. А ще для успіху дуже важлива кооперація та партнерство», - зазначила Олена Кучерук. 

Не тільки як подати заявку на грант, а й з усіх можливих питань, що можуть виникнути при поданні документів та в процесі розвитку власних справ, перенавчанні людей для робочих місць, що створюють отримувачі грантів - в цьому учасникам програми єРобота активно допомагають та консультують представники Інспекції з питань праці та зайнятості населення ДМР. Наразі в Інспекції залучають всі можливі ресурси для створення робочих місць для дніпрян та ВПО. Торік вперше з 2000 року у нашому місті рівень офіційного безробіття знизився майже у два рази.  Тож завдяки грантовій програмі  у місті з?являються нові робочі місця та підвищується рівень зайнятості.

«З липня 2022 року працює урядова грантова програма єРобота. Головною умовою допомоги від держави є створення нових робочих місць. За допомогою мікрогрантів  ми одночасно підтримуємо бізнес і боремось з безробіттям. За пів року реалізації програми затверджено гранти на суму майже 800 млн грн для 3321 підприємця. За попередніми розрахунками, буде створено 8313 нових робочих місць. Тож ми зацікавлені в тому, щоб попри всі складнощі, у Дніпрі підвищувалася ділова активність. Зі свого боку, в рамках законодавства та наших можливостей фахівці Інспекції готові проконсультувати підприємців, допомогти з пошуком потенційних співробітників, зокрема – розмістити оголошення про вакансії у нашому телеграм-каналі. Там їх побачить безліч людей, які шукають роботу. Це зручно і для роботодавців, і для тих, хто в пошуках можливо нової високооплачуваної роботи», - зазначила очільниця Інспекції з питань праці та зайнятості населення ДМР Тетяна Янушкевич.

Подати заявку на грант можна за посиланням: https://erobota.diia.gov.ua/   

Якщо у вас виникли труднощі, питання, або можливо вам потрібна допомога у пошуку робітників, можна звернутись до Інспекції у фейсбуці https://www.fecebook.com/workdniprorada або ж за телефоном (056)720-90-58.